REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmeryka"Washington Post": Polityka USA wobec Syrii poniosła porażkę

"Washington Post": Polityka USA wobec Syrii poniosła porażkę

-

Strategia USA wobec Syrii poniosła porażkę. Szanse syryjskiego prezydenta na zwycięstwo rosną, a negocjacje pokojowe, na które naciska Waszyngton mogą tylko legitymizować reżim. Niestety USA dały się ograć Rosji – pisze w piątek dziennik „Washington Post”.

Syryjski żołnierz podczas operacji Pustynna Tarcza fot. Tech. Sgt. H. H. Deffner/Wikimedia
Syryjski żołnierz podczas operacji Pustynna Tarcza fot. Tech. Sgt. H. H. Deffner/Wikimedia

W artykule redakcyjnym gazeta ocenia, że „ogłoszona w lutym przez szefa dyplomacji Johna Kerry’ego strategia wobec Syrii poniosła porażkę”.

REKLAMA

Zakładała ona wspieranie syryjskiej opozycji oraz przekonanie najbliższego otoczenia prezydenta Baszara el-Asada, że reżim przegrywa, co otworzyłoby drogę do negocjacji pokojowych, w wyniku których szef państwa oddałby władzę.

Tymczasem Asad ma się wciąż dobrze, o czym zapewniał w udzielonym w czwartek wywiadzie, w którym wyraził absolutną pewność co do swego zwycięstwa w trwającym od dwóch lat konflikcie w Syrii. „Asad nie wierzy w to, że przegrywa i nie myli się twierdząc, że jego szanse wzrosły w ostatnich miesiącach” – ocenia „Washington Post”.

Gazeta przypomina, że od dawna pisze, iż jedyną nadzieją na akceptowalne polityczne rozwiązanie w Syrii jest interwencja z zewnątrz w postaci dostarczania broni rebeliantom oraz ataków powietrznych w celu wyeliminowania lotniczych sił reżimu.

„Jeśli Obama nie chce podjąć tych kroków, to powinien unikać takiej dyplomacji, która sprawia, że administracja USA wygląda na śmieszną i słabą” – konkluduje „WP”.

Z Waszyngtonu

Inga Czerny (PAP)

REKLAMA

2114945975 views

REKLAMA

2114946207 views

REKLAMA

REKLAMA

2116742597 views

REKLAMA

2114946347 views

REKLAMA

2114946446 views

REKLAMA

2114946554 views