REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmeryka"Washington Post": Igrzyska w Tokio na celowniku rosyjskich hakerów

“Washington Post”: Igrzyska w Tokio na celowniku rosyjskich hakerów

-

Służby bezpieczeństwa i eksperci ostrzegają, że Igrzyska Olimpijskie w Tokio mogą być celem działań rosyjskich hakerów – pisze w piątek “Washington Post”. To m.in. rewanż za sankcje nałożone na Rosję przez MKOl.

Według amerykańskiego dziennika, przed piątkowym rozpoczęciem igrzysk ostrzeżenia o zagrożeniu ze strony hakerów na usługach rosyjskich służb wydały m.in. agencje bezpieczeństwa USA i Wielkiej Brytanii.

REKLAMA

FBI ostrzegło, że cyberprzestępcy mogą użyć m.in. ataków ransomware, włamań, czy tzw. phishingu, by “zakłócać transmisję wydarzeń, wykradać (…) i publikować wrażliwe dane lub zakłócać infrastrukturę cyfrową wspomagającą Olimpiadę”.

Dyrektor FireEye, jednej z najbardziej znanych firm zajmujących się cyberbezpieczeństwem, John Hultqvist stwierdził, że ryzyko jest znaczące. “Oni (Rosjanie) robili to w przeszłości. Okoliczności są takie same, jeśli chodzi o zakaz występów dla rosyjskich sportowców (pod rosyjską flagą) i wiemy, że się na to przygotowywali” – powiedział ekspert w wywiadzie dla CBS.

“Washington Post” przypomina, że celem rosyjskich hakerów były dwie poprzednie olimpiady, letnia w Rio de Janeiro i zimowa w Pjongczangu. Według ekspertów, ataki te, wymierzone m.in. w ceremonię otwarcia igrzysk w Korei Płd. oraz organizacje antydopingowe, były “szczególnie zuchwałe”, choć rosyjscy hakerzy próbowali upozorować swój atak jako dzieło Chin lub Korei Północnej. Ostatecznie nie udało im się to, a amerykańska prokuratura postawiła zarzuty sześciu Rosjanom.

W czwartek zajmująca się cyberbezpieczeństwem japońska firma MBSD wykryła próbę ataku skierowaną przeciwko komputerom w Japonii. Złośliwe oprogramowanie, zdolne do wymazania danych na zainfekowanych komputerach, miało być ukryte w rozsyłanym e-mailem pliku PDF o zagrożeniach cyberatakami dla igrzysk w Tokio. (PAP)

REKLAMA

2119163535 views

REKLAMA

2119163629 views

REKLAMA

REKLAMA

2120959983 views

REKLAMA

2119163698 views

REKLAMA

2119163754 views

REKLAMA

2119163799 views