REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka W USA duży przyrost liczby dobowych zgonów wywołanych koronawirusem

W USA duży przyrost liczby dobowych zgonów wywołanych koronawirusem

-

1170 osób zakażonych koronawirusem zmarło w ciągu ostatniej doby w Stanach Zjednoczonych – poinformował w nocy ze środy na czwartek Uniwersytet Johnsa Hopkinsa w Baltimore. W minionych 24 godzinach stwierdzono 33 205 zakażeń wirusem SARS CoV-2.

Najnowszy raport pokazuje, że potwierdzają się już obawy amerykańskich epidemiologów, którzy we wtorek przewidywali na najbliższe dni przyrost wykrywanych przypadkach SARS-CoV-2. W trakcie długiego weekendu ze Świętem Pracy (Labor Day) przypadającym w miniony poniedziałek, Amerykanie często nie przestrzegali ich zaleceń i nie zachowywali dystansu w barach i restauracjach.

Według danych Uniwersytetu Hopkinsa od początku pandemii koronawirusem w USA zakaziło się 6 358 247 osób, zmarło 190 727 osób. Stany Zjednoczone są krajem najbardziej na świecie dotkniętym epidemią Sars-CoV-2.

REKLAMA

Pod względem liczby zakażeń najbardziej poszkodowana jest Kalifornia, gdzie do tej pory stwierdzono ponad 747 tys. przypadków infekcji. Następne na tej liście są Teksas, Floryda i Nowy Jork.

Z kolei pod względem śmiertelności przoduje Nowy Jork, który wprawdzie przestał już być epicentrum pandemii w USA, ale nadal tamtejsza liczba zgonów, wynosząca ponad 25 tys., nie została przekroczona w żadnym innym stanie. W New Jersey stwierdzono dotychczas ponad 16 tys. przypadków śmiertelnych, w Teksasie ok. 14 tys., w Kalifornii – ponad 13,9 tys., na Florydzie – ponad 12 tys.

Instytut Oceny Zdrowia Uniwersytetu w Waszyngtonie przewiduje, że 3 listopada, czyli w dniu wyborów prezydenckich w USA, w kraju tym może być ok. 258 tys. zgonów, natomiast na koniec roku, według wyliczeń, będzie prawdopodobnie 400 tys. przypadków śmiertelnych. (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

śp. Andrzej Pityński

śp. Michael Schneider

śp. Felicja Klimuszko

śp. Anna Toczek

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks