REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaW strzelaninie zginął kolejny nowojorski policjant

W strzelaninie zginął kolejny nowojorski policjant

-

W strzelaninie w nowojorskim Harlemie zginął w piątek wieczorem czasu miejscowego funkcjonariusz policji. Drugi został ranny, w stanie krytycznym przewieziono go do szpitala.

„Dziś wieczorem został zabity 22-letni syn, mąż, funkcjonariusz i przyjaciel, ponieważ zrobił to, o co go poprosiliśmy” – powiedziała komisarz nowojorskiej policji Keechant Sewell.

REKLAMA

Według organów ścigania, na które powołuje się agencja AP, strzelanina miała miejsce ok. godziny 6 pm lokalnego. Funkcjonariusze przybyli na wezwanie w sprawie zakłócenia porządku. Zaalarmowała ich matka, która nie mogła poradzić sobie z synem.

„Trzech policjantów rozmawiało z kobietą w przedpokoju, a kiedy następnie dwóch przeszło do pokoju w głębi mieszkania, gdzie znajdował się syn, rozległy się strzały” – podała AP.

Trzeci policjant postrzelił mężczyznę, który oddał strzały. 47-letni Lashawn McNeil jest w stanie krytycznym.

Zgodnie z doniesieniami Nowojorskiego Departamentu Policji (NYPD), od jego kul zginął 22-letni funkcjonariusz Jason Rivera. Drugi ranny policjant 27-letni Wilbert Mora był w stanie krytycznym.

Wcześniej w tym tygodniu w strzelaninach rannych zostało czterech policjantów, z których jeden zmarł.

Cytowany przez „New York Times” rzecznik burmistrza Erica Adamsa poinformował, że przed piątkową strzelaniną brał on udział w czuwaniu po śmierci 11-miesięcznej dziewczynki. Zginęła ona w środę wieczorem od zabłąkanej kuli. Później burmistrz pojechał do szpitala, gdzie przewieziono rannych funkcjonariuszy.

Adams, będący niegdyś także policjantem, zobowiązywał się do poprawy stanu bezpieczeństwa w mieście. Jak deklaruje, to jedno z jego największych wyzwań na stanowisku burmistrza Nowego Jorku.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

REKLAMA

2109295331 views

REKLAMA

2109295563 views

REKLAMA

REKLAMA

2111091954 views

REKLAMA

2109295704 views

REKLAMA

2109295803 views

REKLAMA

2109295911 views