REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaW San Antonio znaleziono 46 ciał martwych Imigrantów (WIDEO)

W San Antonio znaleziono 46 ciał martwych Imigrantów (WIDEO)

-

Ciała co najmniej 46 martwych osób odkryto w poniedziałek wewnątrz ciężarówki w teksańskim San Antonio. Przy wysokiej temperaturze zmarli z powodu wyczerpania i udaru cieplnego. 16 ocalałych przewieziono do szpitali. Radna miejska Adriana Rocha Garcia określiła ofiary jako imigrantów.


“Ludzie zmarli z powodu wyczerpania cieplnego i udaru cieplnego, a przyczepa nie miała klimatyzacji ani wody – wyjaśnił komendant straży pożarnej w San Antonio Charles Hood. Poinformował, że 16 osób, w tym 12 dorosłych i czworo dzieci, przewieziono do pobliskich placówek medycznych.

Radna miejska Adriana Rocha Garcia określiła ofiary jako imigrantów. Nie potwierdziły tego władze. Nie podały z jakiego pochodzili kraju. Jedynie minister spraw zagranicznych Meksyku Marcelo Ebrard poinformował, że dwie osoby, które trafiły do szpitala, pochodzą z Gwatemali.
Burmistrz San Antonio Ron Nirenberg nazwał odkrycie ciał „straszną tragedią”.
“Mieli rodziny i prawdopodobnie próbowali znaleźć lepsze życie. To jest po prostu straszna ludzka tragedia. (…) Mamy nadzieję, że osoby odpowiedzialne za narażenie tych ludzi na tak nieludzkie warunki będą ścigane i ukarane z pełną surowością prawa” – cytowała Nirenberga lokalna telewizja KSAT.

Według policji ofiarami śmiertelnymi byli zarówno mężczyźni, jak i kobiety, w tym wielu młodych dorosłych.

“Władze zostały zaalarmowane tuż przed godziną 6 pm czasu lokalnego, kiedy pracownik pobliskiego budynku usłyszał wołanie o pomoc” – mówił w CNN szef policji w San Antonio Bill McManus.

Jak dodał, trzy osoby zostały zatrzymane. Nie był jednak pewien, czy mają one związek z tragedią. Podkreślił, że śledztwo przejmie federalna agencja Homeland Security Investigations, która jest częścią agencji ds. imigracji i egzekwowania przepisów celnych. (tos, PAP)

1 KOMENTARZ

  1. Biden ponosi osobistą odpowiedzialność za śmierć tych jak i wielu innych, którzy odpowiadająć na jego osobiste zaproszenie przekraczają otwartą granicę. Tacy ludzie Mayorkas twierdzą, że granica jest zamknięta, ale jest to robione na użytek ludzi, którzy nie mają pojęcia co dzieje się w USA. Fakty mówią bowiem co innego i każdego miesiąca otwartą granicę przekracza tysiące nielegalnych.

REKLAMA

2105269009 views

REKLAMA

2105269242 views

REKLAMA

2107065634 views

REKLAMA

2105269385 views

REKLAMA

2105269485 views

REKLAMA

2105269594 views