REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaW przeddzień zaprzysiężenia Biden uczci ofiary Covid-19

W przeddzień zaprzysiężenia Biden uczci ofiary Covid-19

-

Prezydent elekt Joe Biden zapowiedział w czwartek, że 19 stycznia wieczorem, tj. w dniu poprzedzającym jego zaprzysiężenie, odbędzie się ceremonia rozpalenia świateł wokół waszyngtońskiego Lincoln Memorial Reflecting Pool, by uczcić ofiary Covid-19 w USA.

Komitet ds. inauguracji prezydenta Joe Bidena określił to wydarzenie jako „pierwsze w historii oświetlenie (terenu) wokół obiektu, które upamiętnia stracone życie Amerykanów”.

REKLAMA

Staw przed pomnikiem Lincolna to największa z waszyngtońskich sadzawek lustrzanych (ang. reflecting pools), znajdująca się w National Mall. Zbiornik stanowi część Ogrodów Konstytucyjnych. Jej długość wynosi ok. 618 m, szerokość 51 m, głębokość 46 cm na bokach i 76 cm w środku basenu. Wypełniona sadzawka mieści 25 551 m3 wody. W stawie odbijają się pomniki prezydentów Waszyngtona i Lincolna.

Komitet inauguracyjny zaprosił Amerykanów w całym kraju do przyłączenia się do tej akcji „jedności i pamięci” i oświetlania budynków, a także bicia w dzwony kościelne 19 stycznia o godz. 17.30.

„W środku epidemii, gdy tak wielu Amerykanów opłakuje utratę bliskich, przyjaciół i sąsiadów – ważne jest, byśmy szanowali tych, którzy zmarli i pomyśleli o tym jednym z trudniejszych okresów w historii naszego narodu, odnawiając nasze zobowiązanie do zjednoczenia się, by zakończyć tę epidemię i zacząć dzieło odbudowy” – oświadczył cytowany przez amerykańskie media rzecznik komitetu Pili Tobar.

Ceremonia przed pomnikiem Lincolna jest jednym z głównym punktów programu wydarzeń towarzyszących inauguracji. Będzie się ona odbywać przy rygorystycznym przestrzeganiu ograniczeń wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa. Wiele tradycyjnych uroczystości inauguracyjnych odwołano. Niektóre zaś odbędą się wyłącznie wirtualnie.

W USA według ostatnich danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore odnotowano już 344 525 ofiar śmiertelnych Covid-19.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

1 KOMENTARZ

  1. Obłuda i hipokryzja. Bidenowi i spółce nie chodzi o ofiary Covid19. To kolejne wydarzenie, które ma zdyskredytować Trumpa. Powinni uczcić śmiertelne ofiary strzelanin w stanach rządzonych przez demokratów. W samym Chicago było ich ponad 700 w roku 2020. A co z ofiarami nielimitowanej niczym aborcji, którą szczycą się demokraci? Należy uczcić także te miliony zamordowanych dzieci nienarodzonych. Jest to „największe osiągnięcie” światowych elit „postępowych” i amerykańskich też. Wbrew opinii ponad 90% naukowców „postępowcy” wmawiają ludziom, że z dziecko zaczyna być dzieckiem dopiero po urodzeniu. Przed urodzeniem jest to coś jak zlepek komórek, które można zniszczyć i wyrzucić na śmietnik. Biden i spółka nawołują do jedności. Z ludźmi, którzy chcą zniszczyć Amerykę nie może być jedności.

REKLAMA

2109562805 views

REKLAMA

REKLAMA

2109563037 views

REKLAMA

REKLAMA

2111359428 views

REKLAMA

2109563178 views

REKLAMA

2109563277 views

REKLAMA

2109563385 views