REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka W Pensylwanii prowadzi Trump; końcowe rezultaty prawdopodobnie w piątek

W Pensylwanii prowadzi Trump; końcowe rezultaty prawdopodobnie w piątek

-

W Pensylwanii po zliczeniu ok. 56 proc. głosów prowadzi prezydent Donald Trump, ale karty wyborcze będą przyjmowane tam aż do piątku i to wtedy prawdopodobnie poznamy zwycięzcę wyborów w tym stanie.

W zapewniającej 20 głosów elektorskich Pensylwanii głosy korespondencyjnie będą przyjmowane i zliczane do piątku o ile mają stempel z datą przed wtorkiem. Dopiero więc w piątek według zapowiedzi urzędników podane zostaną końcowe wyniki z tego stanu.

Po przeliczeniu 56 proc. głosów Trump  prowadził nad Bidenem stosunkiem 56,5 proc do 41,1 proc. 

Jak zauważa w telewizji MSNBC analityk Steve Kornacki, w kilku prowincjonalnych powiatach w Pensylwanii, w których zliczono prawie wszystkie głosy Trump poprawił swój wynik z 2016 roku.

Wciąż nie spłynęło jednak wiele wyników z Filadelfii oraz jej okolic, regionów silnie opowiadających się za demokratami. Biden na przedmieściach Pittsburgha na zachodzie stanu odnotowuje wyniki lepsze niż kandydatka demokratów sprzed czterech lat Hillary Clinton.

W powiecieLuzerne, w którym urodził się Biden, po przeliczeniu 63 proc. głosów prowadzi Trump z wynikiem na poziomie 59,8 proc. Na ten moment to więcej niż miał tu cztery lata temu.(PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks