REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaW Ohio wśród zaszczepionych zostanie rozlosowanych pięć nagród po 1 mln dol.

W Ohio wśród zaszczepionych zostanie rozlosowanych pięć nagród po 1 mln dol.

-

Wszyscy dorośli mieszkańcy stanu Ohio, którzy przyjęli co najmniej jedną dawkę szczepionki przeciwko Covid-19, będą mogli wziąć udział w loterii, a nagrodą w niej jest milion dolarów. Akcja ma zachęcić do szczepień, przygotowano w sumie pięć nagród po 1 mln dol.

Pierwsze z pięciu zaplanowanych losowań odbędzie się 26 maja, kolejne będą przeprowadzane w tygodniowych odstępach – ogłosił w środę gubernator Ohio Mike DeWine. Dodał, że nagrody zostaną opłacone z funduszu pomocowego finansowanego przez rząd federalny.

REKLAMA

Stan proponuje także loterię dla niepełnoletnich, zaszczepionych mieszkańców. Do wygrania będzie pięć pełnych czteroletnich stypendiów na jednej ze stanowych uczelni.

„Wiem, że niektórzy powiedzą +DeWine, jesteś szalony! Ta milionowa loteria to strata pieniędzy. 'Ale w rzeczywistości, na tym etapie pandemii, gdy szczepionka jest dostępna dla każdego chętnego, prawdziwą stratą jest śmierć na Covid-19′” – napisał gubernator na Twitterze.

Do środy w USA pełen cykl szczepień przeciwko Covid-19 przeszło ok. 117 mln mieszkańców, ponad jedna trzecia populacji. Z powodu malejącej liczby infekcji i sceptycyzmu wobec szczepionek w ostatnich tygodniach tempo wykonywania zastrzyków jednak spada – zauważa agencja Reutera.

Władze poszczególnych stanów starają się więc na różne sposoby zachęcić do przyjmowania szczepionki. W New Jersey i Connecticut zaszczepieni mogą liczyć na darmowego drinka w barze. Pracownicy stanowi w Maryland po zastrzyku dostaną 100 dolarów. W zeszłym tygodniu gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo ogłosił, że osoby, które przyjmą szczepionkę na stadionach, przed meczami drużyn baseballowych Mets i Yankees będą mogły za darmo obejrzeć rozgrywkę.

Prezydent Joe Biden wyznaczył swojej administracji cel zaszczepienia 70 proc. dorosłej populacji do amerykańskiego Dnia Niepodległości obchodzonego 4 lipca.

Masowa kampania szczepień była kluczowa dla opanowania epidemii w USA, gdzie do tej pory SARS-CoV-2 zakaziło się ponad 32 mln osób, z których 585 tys. zmarło. Zarówno sumaryczna ilość infekcji, jak i zgonów w USA jest najwyższa na świecie. (PAP)

REKLAMA

2097006705 views

REKLAMA

REKLAMA

2097006940 views

REKLAMA

REKLAMA

2098803334 views

REKLAMA

2097007088 views

REKLAMA

2097007189 views

REKLAMA

2097007301 views