REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaW Ohio i Luizjanie nakaz pozostania w domach

W Ohio i Luizjanie nakaz pozostania w domach

-

Ohio i Luizjana wprowadziły w niedzielę nakaz pozostania w domach. Wcześniej na taki krok zdecydowały się władze Nowego Jorku, Kalifornii, Illinois, Connecticut i New Jersey. Łącznie takie obostrzenia obowiązują już blisko 100 milionów Amerykanów.

Zdaniem gubernatora Ohio Mike’a DeWine’a „wszystkie dowody” wskazują na to, że „znajdujemy się w absolutnie kluczowym momencie tej wojny”. Wyjaśniając decyzję o nakazie pozostania w domach podkreślił, że pozwoli ona „zatrzymać najeźdźcę” i umożliwi szpitalom zajęcie się pacjentami.

REKLAMA

Łącznie w USA nakaz pozostania w domach wprowadziło siedem stanów, zamieszkanych łącznie przez blisko 100 mln Amerykanów.

Jak tłumaczył gubernator Kalifornii Gavin Newsom, nakaz przewiduje kilka wyjątków. Dotyczą one bezpieczeństwa oraz zdrowia publicznego, a także usług nieodzownych dla ludności, jak w przypadku sklepów, pralni czy restauracji oferujących jedzenie na wynos.

Stojący na czele resortu bezpieczeństwa narodowego USA Chad Wolf zaprzeczył w niedzielę, jakoby planowane było wprowadzenie ograniczeń w podróżowaniu w granicach Stanów Zjednoczonych. „To część kampanii dezinformacyjnej” – powiedział. Ostrzegł, że „Rosja oraz inni w cyberprzestrzeni” używają mediów społecznościowych, by „siać niezgodę w każdej kontrowersyjnej sprawie”.

W USA w szybkim tempie przybywa osób zakażonych; testy przeprowadzane są masowo. W niedzielę ogólna liczba chorych na Covid-19, chorobę wywoływaną przez koronawirusa SARS-CoV-2, przekroczyła 31 tys. Zmarło co najmniej 385 osób. Najgorsza sytuacja panuje w stanie Nowy Jork; co 20. wykryty na świecie przypadek SARS-CoV-2 pochodzi właśnie stamtąd.

W niedzielę po raz pierwszy koronawirusa wykryto u senatora USA – to Republikanin z Kentucky Rand Paul. W weekend testom poddano również wiceprezydenta USA Mike’a Pena i jego żonę. W ich przypadku wynik badania negatywny. Kilka dni temu lekarz prezydenta Donalda Trumpa Sean P. Conley. przekazał, że prezydent nie jest zakażony.

Z Waszyngtonu Mateusz Obremski (PAP)

REKLAMA

2094188742 views

REKLAMA

REKLAMA

2094189026 views

REKLAMA

2095985475 views

REKLAMA

2094189276 views

REKLAMA

2094189413 views

REKLAMA

2094189554 views