REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaW Nowym Jorku wzrosła o 32 proc. średnia dzienna liczba przypadków koronawirusa

W Nowym Jorku wzrosła o 32 proc. średnia dzienna liczba przypadków koronawirusa

-

Niektóre dzielnice miasta Nowy Jork notują wzrost zakażeń koronawirusem. Średnia dzienna z ostatnich siedmiu dni zwiększyła się o 32 proc. w zestawieniu z takim samym okresem sprzed tygodnia – podała w poniedziałek telewizja NBC.

Lokalna służba zdrowia przypisuje nasilenie zakażeń osłabieniu tempa akcji szczepień przeciwko Covid-19. Wskazuje także na pojawienie się nowych, bardziej niebezpiecznych wariantów, jak Delta.

REKLAMA

Liczba hospitalizacji spadła o 24 proc. a liczba zgonów utrzymuje się na niskim, jednocyfrowym poziomie. Oba te wskaźniki mogą jednak wzrosnąć w następstwie zwiększenia się dziennej liczba przypadków wirusa – ostrzega NBC.

Burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio potwierdził w poniedziałek wzrost liczby zakażeń. Za optymistyczne uznał jednocześnie utrzymujący się niski poziom poważnych zachorowań.

Według statystyk stanowych, średni siedmiodniowy wskaźnik testów z wynikiem pozytywnym w Nowym Jorku wzrósł od 0,63 proc. w poniedziałek, 5 lipca, do 0,91 proc. w minioną niedzielę.

„Władze Nowego Jorku uważają, że obecne wytyczne służby zdrowia mają sens. Praktycznie wszystkie nowe ciężkie przypadki w mieście i w USA występują wśród ludzi nieszczepionych. Jeśli więcej ludzi się zaszczepi, te liczby spadną” – podkreśla NBC.

Podczas gdy w USA w pełni zaszczepionych jest 59 proc. dorosłych mieszkańców, w stanie Nowy Jork wskaźnik ten sięga 66 proc., a w mieście 64 proc. W niektórych dzielnicach jak Bronx wynosi jednak tylko 43 proc. a na Brooklynie 45,5 proc.

Tymczasem CNN, powołując się na ekspertów ostrzega, że w ślad za szybkim rozprzestrzenianiem się Delty i wzrostem zachorowań, w USA wkrótce może dojść do “zaskakującej liczby zgonów”.

Zgodnie z danymi Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, w ciągu ostatnich siedmiu dni w USA odnotowano średnio 19 455 nowych przypadków, co stanowi wzrost o 47 proc. w porównaniu z poprzednim tygodniem. Jedna trzecia z nich, zdaniem analityka medycznego CNN dr Jonathana Reinera, pochodzi z Florydy, Luizjany, Arkansas, Missouri i Nevady.

“Zaczniemy obserwować wzrost śmiertelności w tym kraju” – ocenił Reiner.

CNN zwraca uwagę, że zazwyczaj wzrost liczby przypadków Covid-19 prowadzi do wzrostu liczby zgonów w trzy do czterech tygodni później. Uzasadnia to hospitalizacją niewielkiego odsetka zakażonych, których stan zdrowia się pogarsza.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

REKLAMA

2119315202 views

REKLAMA

2119315294 views

REKLAMA

REKLAMA

2121111645 views

REKLAMA

2119315357 views

REKLAMA

2119315412 views

Bękarty wojny

Loty nad lodową pustynią

Świat na haju

Urodził się, by być Wielkim

REKLAMA

2119315452 views