REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaW Nowym Jorku uhonorowano paradą pracowników z pierwszej linii frontu w walce...

W Nowym Jorku uhonorowano paradą pracowników z pierwszej linii frontu w walce z Covid-19 (ZDJĘCIA | WIDEO)

-

„Kanionem bohaterów” przemaszerowała w środę na Manhattanie parada czcząca m.in. lekarzy, pielęgniarki, ekipy pierwszej pomocy i policjantów walczących z pandemią Covid-19. Część z pracowników zbojkotowała wydarzenie.

Według szacunków mediów nowojorskich, Broadwayem w południowej części Manhattanu defilowało wśród szpaleru widzów 2,5 tys. osób. Były orkiestry, w tym policyjne i młodzieżowe.

REKLAMA

„Jesteście niesamowici. Dziękuję pielęgniarkom, dziękuję lekarzom, dziękuję technikom, każdemu. Dzięki wam funkcjonowały szpitale podczas tego kryzysu” – mówił do maszerujących burmistrz Bill de Blasio. Wcześniej podkreślał, że są bohaterami, a często omijają ich zaszczyty, na jakie zasługują.

Funkcję wielkiego marszałka pełniła pielęgniarka Sandra Lindsay. W grudniu jako pierwsza Amerykanka dostała dawkę szczepionki Pfizera przeciwko koronawirusowi.

Sandra Lindsay fot. Peter Foley/EPA-EFE/Shutterstock

Frekwencja była mniejsza niż się spodziewano nie tylko ze względu na upał i dużą wilgotność. Zbojkotowały ją niektóre grupy uczestników batalii z Covid-19 twierdząc, że za wcześnie na świętowanie.

Powiadomiły o tym we wtorek związki zawodowe zapowiadając, że w przemarszu nie wezmą udziału m.in. ratownicy medyczni i technicy straży pożarnej. Podobne stanowisko zajął związek komunalny Dystryktu 37 reprezentujący 150 tys. osób.

„Nasi członkowie codziennie ryzykują życiem, narażając się na choroby związane z Covid. (…) Jeden z naszych członków przebywa na oddziale intensywnej terapii z zapaleniem płuc związanym z Covid. Prosimy o solidarność z UFA i powstrzymanie się od udziału w jutrzejszej paradzie” – głosiło cytowane przez „Daily News” przesłanie związkowców.

Sygnował je m.in. prezes związku zawodowego strażaków (UFA) Andrew Ansbro. Oskarżył on burmistrza de Blasio, że ten nie spełnił obietnicy wyasygnowania funduszy federalnych na premie za zagrożenia, w obliczu których stają ratownicy. „Zamiast parady, bardziej stosownym gestem byłoby dotrzymanie przyrzeczenia” – przekonywał Ansbro.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

REKLAMA

2119198273 views

REKLAMA

2119198367 views

REKLAMA

REKLAMA

2120994721 views

REKLAMA

2119198436 views

REKLAMA

2119198492 views

REKLAMA

2119198535 views