REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka W Nowym Jorku będzie Halloween ale z wirusowymi ograniczeniami

W Nowym Jorku będzie Halloween ale z wirusowymi ograniczeniami

-

Po dyskusjach na temat zbliżającego się zwyczaju obchodów Halloween (31 października wieczorem) podczas pandemii Covid-19, burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio zadecydował ostatecznie o dopuszczeniu do kontynuowania tradycji. Obwarował to jednak ograniczeniami.

Jak poinformował w środę de Blasio uczestnicy maskarad mogą, ze względu na niebezpieczeństwo rozprzestrzenienia koronawirusa, przebywać tylko na zewnątrz. Nie wolno im wchodzić do budynków mieszkalnych. Tradycyjne kostiumy i maski nie wystarczą. Trzeba zakrywać twarz maseczką chroniącą przed wirusem.

„Halloween w Nowym Jorku będzie bezpieczny. (…) W tym roku będzie inaczej, ale to się wydarzy” – ogłosił burmistrz podczas konferencji prasowej w ratuszu.

Podał szereg zaleceń dla dzieci i ich rodzin, aby nie psuć zabawy, lecz zarazem zachować ostrożność.

De Blasio podkreślił, że zbieranie przez dzieci po domach, jak zwyczaj każe, słodyczy i podarków, któremu towarzyszy wykrzykiwanie “Trick or treat” (cukierek albo psikus) może się odbywać tylko na świeżym powietrzu.

Ponadto – jak powiedział – smakołyków nie należy wręczać bezpośrednio, lecz wkładać je np. do koszyczka. Po powiadomieniu o swej obecności pukaniem do drzwi, lub dzwoniąc, dzieci powinny się cofnąć zachowując dystans społeczny ok. dwóch metrów.

Niezależnie od tego de Blasio przypomniał o potrzebie używania środków dezynfekujących do rąk.

„Możemy na to pozwolić i może to być zabawne dla naszych najmłodszych nowojorczyków” – powiedział burmistrz.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks