REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaW Kentucky mężczyzna przez sześć godzin strzelał do policjantów; zabił trzech z...

W Kentucky mężczyzna przez sześć godzin strzelał do policjantów; zabił trzech z nich, ranił pięciu

-

W mieście Allen w stanie Kentucky doszło w czwartek wieczorem do trwającej sześć godzin strzelaniny. Mężczyzna, któremu funkcjonariusze chcieli wręczyć nakaz sądowy odpowiedział ogniem, zabił trzech policjantów, ranił pięciu. Zraniony został też cywil.

49-letni Lance Storz stanął w piątek przed sądem pod zarzutem kilku morderstw oraz ataku na policyjnego psa, który również zginął od kul. Nie przyznał się do winy.

REKLAMA

Pozostaje w areszcie, a sędzia wyznaczył kaucję w wysokości 10 mln dolarów w gotówce. Ponieważ nie jest jasne czy Storz ma adwokata, sędzia zapowiedział wyznaczenie obrońcy z urzędu.

Wielogodzinna strzelanina rozpoczęła się, gdy funkcjonariusze usiłowali wręczyć Storzowi nakaz sądowy dotyczący incydentu związanego z przemocą domową.

„Kiedy tam przybyli napotkali na czyste piekło. Nie mieli szans” – powiedział szeryf powiatu Floyd, John Hunt. Sugerował, że Storz wydawał się mieć plan, który niemal precyzyjnie zrealizował. Upłynęło kilka godzin, aby odkryć, skąd strzelał.

„Był czystym terrorystą (…) był po prostu terrorystą z misją” – ocenił Hunt. Poinformował, że strzelanina ustała po sześciu godzinach w wyniku negocjacji z napastnikiem prowadzonych przy pomocy jego rodziny.

Pośród zabitych byli zastępca szeryfa William Petry i kapitan policji z Prestonsburga, Ralph Frasure. W piątek policja w Prestonsburgu powiadomił, że zginął także przewodnik policyjnego psa Jacob R. Chaffins. Obrażenia odniosło pięciu innych funkcjonariuszy, z których jeden jest w krytycznym stanie. Zraniony został też cywil.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

REKLAMA

2105249407 views

REKLAMA

2105249640 views

REKLAMA

2107046032 views

REKLAMA

2105249783 views

REKLAMA

2105249883 views

REKLAMA

2105249992 views