REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka W Karolinie Płd. przełożono egzekucję z powodu braku trucizny

W Karolinie Płd. przełożono egzekucję z powodu braku trucizny

-

W więzieniu w Karolinie Południowej przełożono zaplanowaną na piątek egzekucję, gdyż zabrakło potrzebnej do jej wykonania trucizny – poinformowała w poniedziałek agencja Associated Press.

AP zapoznała się z listem prawnika departamentu więziennictwa stanu do Sądu Najwyższego Karoliny Południowej. Stwierdzono w nim, że egzekucja Richarda Bernarda Moore’a nie odbędzie się planowo w piątek z powodu braku trucizny, której na stanie służby penitencjarne nie mają od 2013 roku.

REKLAMA

55-letni Moore spędził prawie dwie dekady w celi śmierci. W 1999 roku skazano go za zabójstwo sprzedawcy w sklepie spożywczym. Moore byłby pierwszą osobą straconą w Karolinie Południowej od prawie dziesięciu lat.

Stanowy protokół kary głównej wymaga w Karolinie Południowej użycia trzech substancji: pentobarbitalu, pankuronium i chlorku potasu. Żadnej z nich służby penitencjarne nie mają w swoich zapasach.

Jak zauważa AP, składowanie śmiercionośnych substancji jest w Stanach Zjednoczonych coraz trudniejszym zadaniem, gdyż ich producenci pod presją organizacji sprzeciwiających się karze śmierci unikają sprzedaży ich do niektórych stanów.

Funkcjonariusze więzienni twierdzą, że zgodnie z prawem stanowym Moore musi zostać stracony przez śmiertelny zastrzyk, gdyż na początku listopada nie poinformował, że wolałby krzesło elektryczne.(PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA