REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka W Indianie wykonano wyrok śmierci na mężczyźnie skazanym za zabójstwo 16-latki

W Indianie wykonano wyrok śmierci na mężczyźnie skazanym za zabójstwo 16-latki

-

49-letni więzień Orlando Hall został w czwartek stracony za pomocą zastrzyku z trucizną w Terre Haute w stanie Indiana. Hall został skazany za zgwałcenie i brutalne zamordowanie 16-latki. To ósma egzekucja w tym roku w USA.

Jak podaje Reuters, Hall został uśmiercony w izbie egzekucyjnej w federalnym więzieniu w Terre Haute. Wyrok wykonano wkrótce po tym, gdy Sąd Najwyższy USA odrzucił wniosek obrońców mężczyzny o odroczenie egzekucji, unieważniając w ten sposób decyzję sądu niższej instancji, podjętą tego samego dnia.

Adwokaci chcieli zablokowania egzekucji z powodu braku recepty na pentobarbital, środka za pomocą którego uśmiercono więźnia. Wcześniej składali podobne wnioski, m.in. z powodu faktu że czarnoskóry Hall został skazany przez ławę przysięgłych złożoną wyłącznie z białych. W związku z tym aspektem sprawy petycję złożył też zespół czarnoskórych  kongresmenów.

Hall został skazany w 1995 r. za zabójstwo 16-letniej Lisy Rene. Dziewczyna była siostrą dilerów narkotykowych, którzy jego zdaniem byli winni mu pieniądze. Wraz z trzema innymi mężczyznami Hall porwał ją, zgwałcił i pobił łopatą, po czym pogrzebał żywcem. Jak okazało się w trakcie procesu, dziewczyna została zamordowana, bo zabójcy nie zastali w domu jej braci.

Siostra ofiary wyraziła ulgę z powodu zakończonego postępowania, “bardzo długiego i bolesnego rozdziału życia”.

Według prawników Halla, skazany przeszedł w więzieniu przemianę i został wolontariuszem w lokalnym kościele.

Uśmiercenie Halla było ósmą w tym roku federalną egzekucją więźnia w Stanach Zjednoczonych. Egzekucje federalne wznowiono po 17-letniej przerwie w wyniku decyzji prokuratora generalnego USA Williama Barra. Zmieniona została receptura śmiertelnego zastrzyku, który wcześniej był miksturą trzech substancji, a obecnie składa się tylko z pentobarbitalu, środka uspokajającego podawanego w śmiertelnej dawce. (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks