REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka W ciągu doby 1509 nowych zgonów na Covid-19

W ciągu doby 1509 nowych zgonów na Covid-19

-

O 1509 powiększył się w ciągu minionych 24 godzin bilans ofiar śmiertelnych epidemii SARS-Cov-2 w USA – wynika z najnowszych danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore.  W Stanach Zjednoczonych z powodu Covid-19 zmarło dotychczas ponad 23,5 tys. osób.

Dane obejmują 24 godziny z niedzieli na poniedziałek. W poprzednim dobowym bilansie odnotowano w Stanach Zjednoczonych 1514 zgony. Do soboty przez cztery dni z rzędu w USA dziennie umierało ponad 1,9 tys. osób. W piątek z powodu Covid-19 zmarła rekordowa liczba 2108 osób. Najwięcej osób  zmarło w stanie Nowy Jork – 10085.

REKLAMA

Gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo oświadczył w poniedziałek, że najbardziej przerażająca faza epidemii koronawirusa w jego stanie już minęła. Swoją ocenę uzasadniał faktami i statystykami. Cuomo przekazał, że ogłoszone w poniedziałek 671 zgonów w ciągu doby było najniższym przyrostem od tygodnia i poniżej szczytu – 799 przypadków śmierci – w ubiegłym tygodniu.

Po Nowym Jorku najwięcej chorych zmarło na Covid-19 w New Jersey (2443), Michigan (1602), Luizjanie (884), Massachusetts (844) i Illinois (798). Ponad 100 zgonów na Covid-19 odnotowano już w 25 stanach.

W poniedziałek na Covid-19 zmarła pierwsza osoba w Wyoming. Tym samym w każdym z amerykańskich stanów jest już co najmniej jedna ofiara śmiertelna SARS-Cov-2.

Stany Zjednoczone są zdecydowanym światowym liderem, jeśli chodzi o wykryte przypadki koronawirusa. Zdiagnozowano ich już tu ponad 580 tys.; ogółem ich liczba na świecie zbliża się do dwóch milionów.

Media poinformowały w poniedziałek, że Stany Zjednoczone zakupiły od dwóch firm z Korei Południowej 750 tys. testów. Większość z nich trafi do USA w środę.

“Jesteśmy bardzo blisko sfinalizowania planu otwarcia naszej gospodarki” – oświadczył w poniedziałek na konferencji prasowej w Białym Domu prezydent Donald Trump. Przywódca USA utrzymuje, że to on, a nie gubernatorzy stanów, ma ostateczne prawo w kwestii rozluźniania restrykcji nałożonych na działalność gospodarczą. Otwieranie amerykańskiej gospodarki – zgodnie z zapowiedziami przedstawicieli administracji – ma odbywać się stopniowo.

Cuomo zapowiedział w poniedziałek współpracę z gubernatorami stanów New Jersey, Connecticut, Pensylwanii, Rhode Island i Delaware nad planem reaktywowania gospodarki i znoszenia ograniczeń sanitarnych. Stosowne działania już zostały rozpoczęte – dodał.

Z Waszyngtonu Mateusz Obremski (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks