REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaW Arizonie piekarz nie musi sprzedawać chleba homoseksualiście

W Arizonie piekarz nie musi sprzedawać chleba homoseksualiście

-

Kontrolowany przez republikanów stanowy Senat Arizony głosował za ustawą, która zezwala biznesom na odmowę usług z powodu własnych przekonań religijnych. Tak więc właściciel piekarni może odmówić sprzedaży chleba homoseksualistom, fryzjer nie będzie zmuszony do strzyżenia osoby podejrzewanej o dewiacje seksualne. 

fot.Arizona Department of Transportation/Flickr
fot.Arizona Department of Transportation/Flickr

Demokraci dostrzegli w ustawie zezwolenie na jawną dyskryminację społeczności LGBT. Bezskutecznie usiłowali obalić propozycję, ostrzegając, że ze względu na orientację seksualną część mieszkańców Arizony zostanie zepchnięta do oddzielnej klasy. Równocześnie podkreślali, że zatwierdzenie jej może dać początek nowym ustawom dyskryminującym z powodu rasy, religii, pochodzenia, wieku i ułomności. Zauważyli też, że może mieć negatywny wpływ na gospodarkę stanu.

REKLAMA

Jeden ze sponsorów ustawy,  republikanin Steve Yarbrough, niedorzecznie przekonywał, że prawdziwym celem autorów ustawy nie było dyskryminowanie społeczności LGBT, lecz niedopuszczenie do dyskryminacji ludzi religijnych poprzez zmuszanie ich do nawet pośredniego popierania  niezgodnego z ich przekonaniami stylu życia klientów.

Obecnie ustawa przeszła pod głosowanie w  stanowej Legislaturze, również zdominowanej przez republikanów. Nie ma zatem wątpliwości, że zostanie zatwierdzona. 

Po serii decyzji sądów federalnych, które obaliły zakazy zawierania związków małżeńskich przez osoby tej samej płci w Idaho, Kansas, Dakocie Południowej i w Tennessee przedstawiono podobne ustawy przedstawiane jako obrona swobód religijnych.   (eg)

REKLAMA

2109304276 views

REKLAMA

2109304508 views

REKLAMA

REKLAMA

2111100899 views

REKLAMA

2109304649 views

REKLAMA

2109304748 views

REKLAMA

2109304856 views