REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaVictoria Nuland: f**k the EU. Departament Stanu: to nie nasze oficjalne stanowisko

Victoria Nuland: f**k the EU. Departament Stanu: to nie nasze oficjalne stanowisko

-

Uwagi Victorii Nuland nie odzwierciedlają rzeczywistego stanowiska Stanów Zjednoczonych wobec Unii Europejskiej – oświadczyła w piątek w Waszyngtonie rzeczniczka Departamentu Stanu USA Jen Psaki. W internecie pojawiło się nagranize , na którym słychać jak Victoria Nuland mówi “f**k the EU”.  

Victoria Nuland fot. EPA/PAP
Victoria Nuland fot. EPA/PAP

REKLAMA

Victoria Nuland jest asystentem sekretarza stanu USA ds. Europy i Eurazji, a także wysłanniczką USA na Ukrainę. Na serwisie YouTube pojawiło się nagranie, na którym słychać głosy Nuland i ambasadora USA w Kijowie Geoffreya Pyatta, omawiających strategię wobec pogrążonej w kryzysie politycznym Ukrainy, w tym współpracę z ukraińską opozycją.

W kontekście nakłonienia ONZ do zaangażowania się w poszukiwanie politycznego rozwiązania w Kijowie, czego Nuland jest gorącą zwolenniczką, z jej ust padają m.in. słowa: “F**k the EU”. Pyatt podziela tę opinię. “Dokładnie” – mówi.

Komisja Europejska odmówiła w piątek skomentowania ujawnionej w internecie rozmowy amerykańskich dyplomatów, ale reakcje brukselskich komentatorów i mediów były jednoznaczne: Amerykanie uważają, że UE i jej szefowa dyplomacji Catherine Ashton nie są w stanie nic zrobić w sprawie kryzysu ukraińskiego.

Spośród polityków krajów UE najostrzej na słowa Nuland na razie zareagowała kanclerz Niemiec Angela Merkel. “Kanclerz uważa te uwagi (Nuland) za absolutnie nie do przyjęcia i pragnie podkreślić, że pani Ashton wykonuje znakomitą pracę i UE w dalszym ciągu będzie podejmować starania, mające na celu uspokojenie sytuacji na Ukrainie” – powiedziała rzeczniczka niemieckiego rządu Christiane Wirtz. (PAP)

REKLAMA

2119376833 views

REKLAMA

2119376922 views

REKLAMA

REKLAMA

2121173272 views

REKLAMA

2119376984 views

REKLAMA

2119377039 views

REKLAMA

2119377078 views