0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaUSA zawarły porozumienia z Meksykiem, Hondurasem i Gwatemalą w sprawie imigrantów

USA zawarły porozumienia z Meksykiem, Hondurasem i Gwatemalą w sprawie imigrantów

-

Stany Zjednoczone zawarły porozumienia z Meksykiem, Hondurasem i Gwatemalą o wzmocnieniu granic tych krajów poprzez zwiększenie tam liczby żołnierzy – poinformował w poniedziałek doradca Białego Domu Tyler Moran.

“Zawarliśmy umowy na umieszczenie większej liczby żołnierzy na granicach tych państw. Meksyk, Honduras i Gwatemala zgodziły się to zrobić” – powiedział Moran stacji MSNBC.

REKLAMA

Umowy mają zabezpieczyć granice tych państw przed coraz większym napływem imigrantów, którzy w nielegalny sposób chcą się przedostać do Stanów Zjednoczonych.

Nie podano szczegółów porozumień, nie wiadomo też, czy wykraczają one poza istniejące środki egzekucyjne w tych krajach.

Agencja Reuters informowała w marcu, że Meksyk zintensyfikował działania, mające na celu powstrzymanie imigrantów nielegalnie przejeżdżających na północ w kierunku granicy USA i wzmocnił siły wzdłuż granicy z Gwatemalą.

W styczniu, tuż przed objęciem urzędu prezydenta przez Joe Bidena, Gwatemala użyła sił bezpieczeństwa, aby zatrzymać karawanę migrantów zmierzającą do USA. Gwatemalski rząd zapewniał wówczas, że będzie nadal starał się przeciwdziałać przemieszczaniu się dużych grup migrantów. (PAP)

1 KOMENTARZ

  1. Wracają do tego co robił Trump. Ale comrade Biden tego oczywiście nie stwierdzi i zacznie ogłaszać, że to jest jego osiągnięcie. Podobnie było ze szczepionkami. Po objęciu urzędu stwierdził, że nie było żadnych szczepionek wcześniej, ale sam został zaszczepiony przed objęciem urzędu.

REKLAMA

2126813270 views

REKLAMA

REKLAMA

2126813287 views

REKLAMA

REKLAMA

2128609607 views

REKLAMA

2126813297 views

REKLAMA

2126813301 views

REKLAMA

2126813305 views