REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaUSA wzywają do powstrzymania karawany migrantów z Hondurasu

USA wzywają do powstrzymania karawany migrantów z Hondurasu

-

Prezydent Donald Trump zagroził natychmiastowym odcięciem funduszy pomocowych, które USA zapewniają Hondurasowi, jeśli karawana migrantów nie zatrzyma się przed wkroczeniem na terytorium amerykańskie.

Trump napisał na Twitterze, że „Stany Zjednoczone zdecydowanie poinformowały prezydenta Hondurasu, że jeśli wielka karawana ludzi zmierzających do Stanów Zjednoczonych nie zostanie zatrzymana i zawrócona do Hondurasu, Hondurasowi nie zostaną przekazane żadne pieniądze, ani żadna pomoc, ze skutkiem natychmiastowym!”.

REKLAMA

Natomiast wiceprezydent USA Mike Pence przeprowadził rozmowę telefoniczną z prezydentem Gwatemali Jimmy Moralesem na temat karawany migrantów z Hondurasu i zażądał, by Gwatemala współpracowała z Waszyngtonem nad kontrolą przepływów migracyjnych.

Pence przeprowadził także rozmowę z prezydentem Hondurasu Juanem Hernandezem, o której napisał na Twitterze: „Rozmawiałem z prezydentem Hernandezem z Hondurasu o karawanie migrantów zmierzających do Stanów Zjednoczonych. Dostarczyłem ważne przesłanie prezydenta: żadnej więcej pomocy, jeśli karawana nie zostanie zatrzymana. Powiedziałem, że USA nie będzie tolerować tego rażącego lekceważenia naszej granicy i suwerenności”.

Natomiast rzecznik prasowy departamentu stanu USA poinformował agencję EFE, że rząd USA „pozostaje w kontakcie z władzami Meksyku” w powyższej sprawie.

Ok. dwa tysiące osób, obywateli Hondurasu, mężczyzn, kobiet i dzieci, przekroczyło we wtorek w Agua Caliente granicę między Hondurasem a Gwatemalą i podążają do Esquipulas we wschodniej Gwatemali, kierując się do Meksyku, by dotrzeć do USA. (PAP)

fot.Esteban Biba/EPA-EFE/REX/Shutterstock

REKLAMA

2093130867 views

REKLAMA

2093131151 views

REKLAMA

2094927600 views

REKLAMA

2093131401 views

REKLAMA

2093131539 views

REKLAMA

2093131680 views