REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka USA wydalają 60 rosyjskich dyplomatów i zamykają konsulat w Seattle

USA wydalają 60 rosyjskich dyplomatów i zamykają konsulat w Seattle

-

Prezydent USA Donald Trump zarządził w poniedziałek wydalenie 60 rosyjskich dyplomatów oraz zamknięcie rosyjskiego konsulatu generalnego w Seattle w związku ze sprawą Siergieja Skripala.

Decyzja o zamknięciu konsulatu związana jest z położonymi w jego pobliżu bazą amerykańskich okrętów podwodnych, nosicieli rakiet balistycznych Trident, oraz zakładami koncernu lotniczego Boeing.

REKLAMA

“Dzisiejsze działania sprawiają, że Stany Zjednoczone są bezpieczniejsze, ograniczając zdolność Rosji do szpiegowania Amerykanów i prowadzenia tajnych operacji (…)” – zaznaczono w komunikacie Białego Domu.

Jak podkreślono, “działania te zostały podjęte wraz z sojusznikami z NATO oraz partnerami z całego świata w odpowiedzi na użycie przez Rosję broni chemicznej na terytorium Wielkiej Brytanii (…)”.

“Tymi krokami Stany Zjednoczone oraz nasi sojusznicy i partnerzy pokazują jasno Rosji, że jej działania mają konsekwencje” – zaznaczono. Jak wskazano, “USA są gotowe do współpracy, by budować lepsze relacje z Rosją, ale to wydarzyć się może jedynie, jeśli rosyjski rząd zmieni swoje postępowanie”. (PAP)

Na zdjęciu: wejście do konsulatu rosyjskiego w Seattle fot.Ezhiki/Wikipedia

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Demony i medycyna

Operacja Gideon

Polowanie na pytony

Rosyjski zbieg w USA

Eksperyment Lebensborn

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks