REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaUSA wprowadzają sankcje wobec prorosyjskich separatystów

USA wprowadzają sankcje wobec prorosyjskich separatystów

-

Ministerstwo skarbu USA poinformowało w piątek o dodaniu siedmiu kolejnych osób, Ukraińców i Rosjan, do wykazu ludzi objętych sankcjami w związku z kryzysem ukraińskim. Nowe osoby na liście to głównie prorosyjscy separatyści działający na wschodzie Ukrainy.

fot.STRINGER/EPA
fot.STRINGER/EPA

Sankcjami objęty zostali: Denys Puszylin, jeden z liderów ogłoszonej przez separatystów w obwodzie donieckim tzw. Donieckiej Republiki Ludowej (DRL) oraz przywódca analogicznej Ługańskiej Republiki Ludowej w obwodzie ługańskim Wałerij Bołotow, a także Wiaczesław Ponomariow, który był samozwańczym merem Słowiańska w obwodzie donieckim. Inną osobą z władz DRL wciągniętą na czarną listę jest jej wicepremier Andrij Purhin.

REKLAMA

Pozostałe osoby to: obywatel Rosji Igor Striełkow, którego prawdziwe nazwisko ma brzmieć Girkin, uważany przez władze w Kijowie za funkcjonariusza rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU, gubernator dołączonego do Rosji Sewastopola Siergiej Mieniajło oraz działacz prorosyjskiego ugrupowania z Odessy Wałerij Kaurow.

W odpowiedzi na wrogie działania Rosji wobec Ukrainy władze USA nałożyły sankcje na przedstawicieli rosyjskiego establishmentu. Zakazami wizowymi i zamrożeniem aktywów objęto rosyjskich polityków, wojskowych, biznesmenów oraz firmy związane z prezydentem Władimirem Putinem, a także prorosyjskich przywódców Krymu.

Ogółem na amerykańskiej czarnej liście znajduje się teraz co najmniej 45 osób i 19 firm. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2107689061 views

REKLAMA

REKLAMA

2107689293 views

REKLAMA

2109485684 views

REKLAMA

2107689434 views

REKLAMA

2107689533 views

REKLAMA

2107689641 views