REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaUSA: problem IS w Syrii zostanie rozwiązany, gdy ustąpi prezydent Asad

USA: problem IS w Syrii zostanie rozwiązany, gdy ustąpi prezydent Asad

-

Prezydent Syrii Baszar el-Asad fot.Nabil Mounzer/PAP/EPA
Prezydent Syrii Baszar el-Asad fot.Nabil Mounzer/PAP/EPA

Problem, jaki stanowi dżihadystyczna organizacja Państwo Islamskie (IS) w Syrii i w innych częściach Bliskiego Wschodu, nie zostanie rozwiązany, dopóki prezydent Syrii Baszar el-Asad pozostanie u władzy – oceniła we wtorek ambasador USA przy ONZ Samantha Power.

REKLAMA

“Prezydent Barack Obama jest przekonany, że nie można w sposób trwały radzić sobie z problemem, jaki stanowi IS, tak długo, jak nie zostanie rozwiązany problem z Asadem” – powiedziała Power w wywiadzie dla amerykańskiej telewizji publicznej PBS.

“Jednym z powodów, dla których terroryści napływają z zagranicy do Syrii, jest to, że chcą walczyć z Asadem (…) Nie można oddzielać tych dwóch rzeczy” – dodała ambasador.

Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Francja oskarżają siły prezydenta Asada o stosowanie chloru przeciwko cywilom w Syrii. Rosja utrzymuje, że nie ma twardych dowodów na odpowiedzialność w tej kwestii ze strony władz w Damaszku.

Samatha Power oświadczyła, że chce przekonać Rosję i Iran, aby przestały wspierać reżim Asada. “Zwolennicy Asada muszą zrozumieć, że reżim ten nie ma legitymacji oraz, że wojna domowa (w Syrii) nie zakończy się, dopóki Asad nie odda władzy” – podkreśliła. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2119293312 views

REKLAMA

2119293404 views

REKLAMA

REKLAMA

2121089756 views

REKLAMA

2119293469 views

REKLAMA

2119293525 views

REKLAMA

2119293566 views