REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka USA potępiły aresztowanie demonstrantów w Iranie

USA potępiły aresztowanie demonstrantów w Iranie

-

USA zdecydowanie potępiły aresztowanie ponad 50 uczestników pokojowych protestów w Iranie. “Władze w Teheranie powinny respektować prawa swych obywateli, w tym prawo do wyrażania poglądów” – oświadczyła w piątek rzeczniczka Białego Domu Sarah Sanders.

52 osoby zostały aresztowane w czwartek w Meszhedzie, drugim co do wielkości mieście Iranu, podczas protestów przeciwko bezrobociu, podwyżkom cen i korupcji. Uczestnicy demonstracji skandowali hasła przeciwko prezydentowi Hasanowi Rowhaniemu. Do antyrządowych protestów doszło także w kilku innych irańskich miastach.

REKLAMA

Aresztowanie “pokojowych demonstrantów” ostro potępił w piątek Departament Stanu USA.

“Władze Iranu przekształciły dobrze prosperujący kraj o bogatej historii i kulturze w państwo, które eksportuje głównie przemoc, rozlew krwi i chaos” – oświadczyła rzeczniczka amerykańskiego resortu spraw zagranicznych Heather Nauert.

Ceny podstawowych produktów żywnościowych w Iranie wzrosły w ostatnich dniach o 30-40 procent. Gospodarka Iranu podnosi się powoli od czasu zniesienia większości sankcji międzynarodowych w 2015 roku, ale efekty nie są na razie odczuwalne dla zwykłych obywateli. Większość Irańczyków uważa, że sytuacja nie poprawia się z powodu korupcji i złego zarządzania – pisze agencja AP. (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks