REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka USA pomogą położyć kres przemocy w konflikcie palestyńsko-izraelskim

USA pomogą położyć kres przemocy w konflikcie palestyńsko-izraelskim

-

Stany Zjednoczone nie będą szczędzić wysiłków, aby położyć kres przemocy w konflikcie między Izraelczykami i Palestyńczykami – zapowiedział w piątek sekretarz stanu John Kerry w rozmowie telefonicznej z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu.

Amerykański sekretarz stanu potępił palestyńskie ataki na izraelską ludność cywilną. “Podobnie, jak uczynił to wczoraj w Waszyngtonie i tym razem wyraził opinię, że Izrael ma prawo bronić swych obywateli” — poinformował rzecznik Departamentu Stanu John Kirby.

REKLAMA

Amerykański sekretarz stanu rozmawiał w piątek z premierem Izraela z pokładu samolotu zmierzającego do Mediolanu, gdzie ma odwiedzić wystawę światową Expo.

Rozmowa miała “konstruktywny charakter” i dotyczyła zaplanowanego na przyszły tydzień spotkania obu polityków w Niemczech, na którym zostaną omówione sposoby przerwania spirali przemocy w Jerozolimie i na Zachodnim Brzegu Jordanu.

Ta najnowsza fala przemocy budzi poważne zaniepokojenie w Waszyngtonie. W wyniku ataków palestyńskich nożowników, a także zamachów bombowych w Jerozolimie i na Zachodnim Brzegu śmierć poniosło już 39 osób. (PAP)

Na zdj.: sekretarz stanu John Kerry fot.Jim Lo Scalzo/EPA

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA