REKLAMA

2115232247 views

REKLAMA

2115232246 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaUSA otworzą swe lądowe przejścia graniczne dla cudzoziemców w listopadzie

USA otworzą swe lądowe przejścia graniczne dla cudzoziemców w listopadzie

-

Stany Zjednoczone otworzą swe lądowe przejścia graniczne dla w pełni zaszczepionych cudzoziemców na początku listopada – zapowiedzieli we wtorek przedstawiciele administracji prezydenta Bidena. Dotyczy to przejść na lądzie i połączeń promowych.

Dokładne regulacje w tej sferze zostaną przedstawione w środę przez sekretarza Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego Alejandro Mayorkasa. “Będą analogiczne, ale nie takie same, jak te ogłoszone we wrześniu, a dotyczące połączeń lotniczych” – zaznacza agencja Reutera.

REKLAMA

Granice z Meksykiem i Kanadą pozostawały zamknięte dla obcokrajowców od 19 miesięcy. “Od początku pandemii przedstawiciele społeczności żyjącej po obu stronach granic boleśnie odczuwali konsekwencje gospodarcze zamknięcia granic lądowych. Ten ból wkrótce się skończy” – zaznaczył w wydanym we wtorek oświadczeniu lider Demokratów w Senacie Chuck Schumer.

Obywatele amerykańscy powracający do kraju z Kanady czy Meksyku mogli przekraczać granicę, która pozostawała zamknięta dla obywateli innych państw.

Zgodnie z informacjami, jakie agencja Reutera otrzymała w administracji prezydenta Bidena, Departament Bezpieczeństwa Krajowego nie przewiduje złagodzenia zasad rozporządzenia dot. prawa do azylu (Title 42) przyjętego za czasów prezydenta Donalda Trumpa, które uniemożliwia składania wniosków o azyl imigrantom oczekującym na granicy meksykańsko-amerykańskiej.

Dokładna data zniesienia restrykcji dla podróżujących “zastanie podana już niedługo”.

Kanada zezwala na wjazd zaszczepionych cudzoziemców już od 9 sierpnia. Po zniesieniu ograniczeń, wszyscy chętni – w tym turyści – będą mogli przekraczać granicę z Kanadą, pod warunkiem, że zostali zaszczepieni. Ponadto, począwszy od stycznia główna grupa wjeżdżająca do Kanady, w tym przede wszystkim kierowcy ciężarówek, będzie musiała być w pełni zaszczepiona. Amerykański rząd nie wprowadzi przy tym obowiązku każdorazowego okazywania certyfikatu szczepień. Trzeba będzie go przedstawić na wyraźnie polecenie urzędu celnego i ochrony granic.

Zgodnie z zasadami ruchu lotniczego ogłoszonymi 20 września na obywatelach 33 państw ciąży obowiązek okazania certyfikatu sanitarnego jeszcze przed boardingiem.

Za osoby spełniające kryteria wjazdu będą uznawani obcokrajowcy, którzy przeszli pełny cykl szczepień zgodny z charakterystyką danego preparatu. Szczepionka ta musi być jednak zaakceptowana przez Światową Organizację Zdrowia – podsumowuje Reuters. (PAP)

REKLAMA

2116627645 views

REKLAMA

REKLAMA

2116627844 views

REKLAMA

REKLAMA

2118424214 views

REKLAMA

2116627953 views

REKLAMA

2116628038 views

REKLAMA

2116628127 views