REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka USA: niepokoje w Jemenie mają wpływ na działania antyterrorystyczne

USA: niepokoje w Jemenie mają wpływ na działania antyterrorystyczne

-

Pentagon przyznał we wtorek, że niepokoje w Jemenie mają wpływ na zdolność prowadzenia przez USA działań antyterrorystycznych, ale zadeklarował, iż nie zaprzestał szkolenia wojsk tego kraju i nadal może tam realizować operacje przeciwko Al-Kaidzie.

“Jest oczywiste, że niestabilność polityczna w Jemenie ma wpływ na naszą zdolność prowadzenia działań antyterrorystycznych. Nadal podejmujemy tam pewne akcje szkoleniowe. Nadal mamy zdolność realizowania – w razie potrzeby własnymi siłami – operacji antyterrorystycznych na terytorium Jemenu” – powiedział na briefingu prasowym rzecznik ministerstwa obrony, kontradmirał John Kirby.

REKLAMA

Wcześniej we wtorek pojawiły się informacje, że USA zamykają swą ambasadę w Jemenie w następstwie zajęcia jego stolicy, Sany, przez dysponujących poparciem Iranu szyickich rebeliantów z ruchu Huti.

Pentagon odmówił komentarza na temat obecnego statusu ambasady, ale zaznaczył, że wojsko jest gotowe udzielić pomocy w jej ewakuacji gdyby Departament Stany wystąpił z taką prośbą.

W przeprowadzanych w Jemenie atakach amerykańskich samolotów bezzałogowych zginęło kilkudziesięciu domniemanych bojowników i przywódców Al-Kaidy Półwyspu Arabskiego (AQAP), którą USA uważają za najbardziej niebezpieczny odłam tej siatki terrorystycznej. (PAP)

fot.Yahya Arhab/EPA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Modlić się, czyli co?

Ciasto cytrynowe w kubku

Lekcje z pandemii

Tarta migdałowa ze śliwkami

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks