REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka USA nie zabiorą głosu w debacie w ONZ nt. Izraela i Palestyńczyków

USA nie zabiorą głosu w debacie w ONZ nt. Izraela i Palestyńczyków

-

fot.Jason Szenes/EPA
fot.Jason Szenes/EPA

Stany Zjednoczone nie zabiorą głosu w poniedziałek w dorocznej debacie na forum głównego organu ds. praw człowieka – Rady Praw Człowieka – na temat aktów przemocy na terytoriach palestyńskich – pisze agencja Reuters powołując się na przedstawiciela władz USA.

REKLAMA

Agencja zaznacza, że ten bezprecedensowy krok na forum Rady Praw Człowieka, gdzie Waszyngton niestrudzenie broni Izraela, następuje po sygnałach z administracji Obamy o “przeanalizowaniu”, “ocenieniu na nowo” dotychczasowych relacji z Izraelem.

“Amerykańska delegacja nie będzie mówić dziś o Palestyńczykach” – powiedział w Genewie przedstawiciel władz USA w odpowiedzi na pytanie agencji Reuters. Odmówił komentarzy.

Sojusznicy izraelskiego premiera Benjamina Netanjahu przyznali w niedzielę, że jego wypowiedź w przeddzień wyborów dezawuująca państwo palestyńskie wywołała rozdźwięk między Netanjahu a Białym Domem, lecz jednocześnie na karb “nieporozumienia” złożyli bezprecedensową krytykę tej wypowiedzi przez prezydenta Baracka Obamę.

Barack Obama powiedział w ubiegły tygodniu, że przedwyborcza wypowiedź premiera Izraela Benjamina Netanjahu, wykluczająca powstanie za jego rządów państwa palestyńskiego, sprawiła, że będzie trudno powrócić do poważnych rozmów w celu rozwiązania konfliktu.

Na kilka dni przed wtorkowymi wyborami parlamentarnymi Netanjahu powiedział, że dopóki on będzie premierem, nie dojdzie do powstania państwa palestyńskiego. Wypowiedź ta pogorszyła i tak napięte relacje na linii Izrael-Waszyngton – pisała agencja Reutera, przypominając, że w dwa dni po wyborach Netanjahu wydawał się wycofywać ze swych słów.

Likud premiera Netanjahu wygrał wtorkowe wybory parlamentarne, zdobywając 30 mandatów w 120-osobowym Knesecie. Netanjahu otrzymał misję tworzenia nowego gabinetu. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks