REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaUSA: nagranie pokazujące egzekucję Kassiga jest autentyczne

USA: nagranie pokazujące egzekucję Kassiga jest autentyczne

-

Władze USA uważają za autentyczne wideo pokazujące zamordowanego poprzez ścięcie głowy Amerykanina Petera Kassiga – podał w niedzielę „New York Times”. Nagranie zostało opublikowane w internecie przez Państwo Islamskie; Kassiga porwano w Syrii ponad rok temu.

Klatka z nagrania opublikowanego w niedzielę przez dżihadystów z Państwa Islamskiego fot. Youtube
Klatka z nagrania opublikowanego w niedzielę przez dżihadystów z Państwa Islamskiego fot. Youtube

„NYT” powołuje się na wysokiego rangą przedstawiciela administracji USA. Powiedział on, że władze coraz mocniej są przekonane o autentyczności nagrania i o tym, że Kassig został zabity. Już wcześniej agencje wywiadowcze miały mocne podstawy sądzić, że Amerykanin został zabity przez siły Państwa Islamskiego – dodał rozmówca dziennika.

REKLAMA

Na kilkunastominutowym nagraniu opublikowanym w niedzielę na jednym z portali społecznościowych pokazano ubranego na czarno dżihadystę z zakrytą twarzą, mówiącego po angielsku z brytyjskim akcentem. Na zdjęciach widać ściętą głowę Amerykanina; nie pokazano momentu egzekucji.

Państwo Islamskie zagroziło ponad miesiąc temu, że 26-letni Kassig będzie kolejnym straconym zakładnikiem w odwecie za amerykańskie ataki na IS w Iraku i Syrii. Amerykanin został porwany, kiedy pomagał w dostarczeniu środków medycznych dla Syryjczyków.

Wcześniej Kassig służył w Iraku, ale został zwolniony ze służby z powodów zdrowotnych. Z danych Pentagonu wynika, że przez rok należał do elitarnej formacji rangers, a w Iraku przebywał od kwietnia do lipca 2007 roku. Po odejściu z wojska poświęcił się działalności humanitarnej; w 2012 roku założył organizację humanitarną Special Emergency Response and Assistance (SERA), która miała pomagać syryjskim uchodźcom.

Jest on piątym zachodnim zakładnikiem straconym przez dżihadystów. Poprzednie nagrania informowały o egzekucjach amerykańskich dziennikarzy Jamesa Foleya i Stevena Sotloffa oraz dwóch Brytyjczyków, współpracowników organizacji humanitarnych: Alana Henninga i Davida Hainesa.

(PAP)

REKLAMA

2096878140 views

REKLAMA

REKLAMA

2096878374 views

REKLAMA

REKLAMA

2098674768 views

REKLAMA

2096878521 views

REKLAMA

2096878622 views

REKLAMA

2096878733 views