REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka USA na 15. miejscu najszczęśliwszych krajów świata

USA na 15. miejscu najszczęśliwszych krajów świata

-

Nowy Jork fot.Unsplash/pixabay.com
Nowy Jork fot.Unsplash/pixabay.com


REKLAMA

Najbardziej szczęśliwe kraje świata to oprócz Szwajcarii, która znalazła się na pierwszym miejscu, Islandia, Dania, Norwegia i Kanada – wynika z opublikowanego po raz trzeci World Happiness Report.

Pierwszą dziesiątkę zamknęły: Finlandia, Holandia, Szwecja, Nowa Zelandia i Australia. Jak mówił na konferencji prasowej Jeffrey Sachs z Columbia University, jeden z autorów badania, są to głównie kraje zamożne, oferujące programy wsparcia społecznego, z względnie uczciwymi i odpowiedzialnymi władzami.

Pod uwagę brano kryteria takie jak PKB na głowę, ale też długość życia w dobrym zdrowiu, posiadane w kimś oparcia, wolność w dokonywaniu życiowych wyborów, wolność od korupcji czy hojność.

Stany Zjednoczone zajęły w rankingu 15. pozycję, za Izraelem i Meksykiem, Wielka Brytania była 21., Niemcy – 26., Francja – 29., a Polska – 60. na 158 badanych krajów.

Afganistan i Syria, gdzie toczy się wojna, dołączyły do ośmiu krajów Afryki subsaharyjskiej – Togo, Burundi, Beninu, Ruandy, Burkina Faso, Wybrzeża Kości Słoniowej, Gwinei i Czadu – które znalazły się na szarym końcu rankingu. Polska zajęła 60. pozycję.

 

(as)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Botwinka

Sos kurkowy do mięsa

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks