REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaUSA i Korea Płd. nawołują Pjongjang do wstrzymania działań nuklearnych

USA i Korea Płd. nawołują Pjongjang do wstrzymania działań nuklearnych

-

fot.KCNA/EPA
fot.KCNA/EPA

We wspólnym oświadczeniu szefowie resortów obrony USA i Korei Południowej wezwali Koreę Północną do natychmiastowego wstrzymania jakichkolwiek działań związanych z jej programem nuklearnym – poinformowała agencja Reutera.

W swoim poniedziałkowym oświadczeniu – wydanym po odbyciu rozmów za zamkniętymi drzwiami – szef Pentagonu Ashton Carter i południowokoreański minister ds. obrony narodowej Han Min Ku zapowiedzieli, że „nie będą tolerować żadnych militarnych prowokacji” ze strony Pjongjangu.

REKLAMA

Wyrazili także „głębokie zaniepokojenie” zamiarem ze strony Korei Północnej wystrzelenia rakiety dalekiego zasięgu i przeprowadzenia testu jądrowego. Według Pjongjangu starty rakiet są elementem dozwolonego programu kosmicznego i mają na celu wyniesienie satelitów na orbitę.

USA i Korea Południowa zapowiedziały też wzmocnienie sojuszu obronnego, jednak w tej kwestii nie podano szczegółów.

Korea Północna nieprzerwanie grozi zwiększaniem potencjału nuklearnego i dokonuje od 2006 roku regularnych testów broni atomowej. Jak dotąd próby powstrzymania nuklearnych ambicji Pjongjangu poprzez nałożenie na ten kraj sankcji przez Radę Bezpieczeństwa ONZ nie powiodły się. Niepowodzeniem zakończyły się też rozmowy sześciostronne, których uczestnikami byli przedstawiciele rządów obu państw koreańskich, Rosji, Chin, Japonii i Stanów Zjednoczonych. Eksperci obawiają się, że reżim północnokoreański będzie w stanie skonstruować broń mogącą dosięgnąć Stanów Zjednoczonych.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2114993212 views

REKLAMA

2114993444 views

REKLAMA

REKLAMA

2116789834 views

REKLAMA

2114993584 views

REKLAMA

2114993683 views

REKLAMA

2114993791 views