REKLAMA

2130474963 views

REKLAMA

2130474962 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaUSA i Chiny zapowiadają współpracę w sprawie kryzysu klimatycznego

USA i Chiny zapowiadają współpracę w sprawie kryzysu klimatycznego

-

Chiny i USA zgadzają się, że potrzebne są energiczniejsze działania w walce ze zmianami klimatu i zapowiadają współpracę w tej dziedzinie – głosi opublikowany w niedzielę współny komunikat po rozmowach w Szanghaju specjalnego wysłannika USA Johna Kerry’ego ze swym chińskim odpowiednikiem Xie Zhenhua.

Według komunikatu Departamentu Stanu USA obie strony zgodziły się przedyskutować konkretne działania mające na celu zmniejszenie emisji do atmosfery szkodliwych związków chemicznych, w tym ekologiczne metody magazynowanie energii. Ma to nastąpić jeszcze przed zapowiedzianą na listopad br. konferencją klimatyczną w szkockim Glasgow. 

REKLAMA

“Stany Zjednoczone i Chiny zaangażują się w dwustronną współpracę, a także współpracę z innymi państwami, w celu stawienia czoła kryzysowi klimatycznemu, który musi być traktowany z powagą pilnością, jakiej wymaga” – głosi komunikat.

Zapowiedziano współdziałanie w celu realizacji postanowień podpisanego w 2015 r. w Paryżu Porozumienia Klimatycznego. Jednym z jego sygnatariuszy był właśnie John Kerry, wówczas sekretarz stanu w administracji demokratycznego prezydenta Baracka Obamy.

Z porozumienia tego wycofał Stany Zjednoczone poprzedni republikański prezydent Donald Trump. Jednak jego następca Joe Biden odwołał tę decyzję i zapowiedział powrót USA do porozumenia.

Kerry jest pierwszym przedstawicielem administracji Bidena, który odwiedził Chiny. Wizyta – jak się podkreśla – dała podstawy do nadziei, że obie strony będą mogły współpracować w dziedzinie walki za zmianami klimatu, mimo napięć w wielu innych dziedzinach.

Na USA i Chiny, dwie największe gospodarki świata, przypada prawie połowa emitowanych do atmosfery pyłów i gazów cieplarnianych powodujących ocieplanie się klimatu na całym świecie. (PAP)

1 KOMENTARZ

  1. Czy są jeszcze takie osoby, które wierzą w to co robi i mówi pan John Kerry? Ten człowiek robi wszystko, aby zdołować Amerykę. W czasie kadencji Trumpa miał tajne spotkania z przedstawicielami Iranu i dyskredytował władze Stanów Zjednoczonych. Typowy przedstawiciel antyamerykańskich “elit”, które opanowały partie demokratyczną.

REKLAMA

2126316068 views

REKLAMA

REKLAMA

2126316085 views

REKLAMA

REKLAMA

2128112405 views

REKLAMA

2126316095 views

REKLAMA

2126316099 views

REKLAMA

2126316103 views