REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaUSA: Chiny opierają się dwustronnym rozmowom w sprawie broni jądrowej

USA: Chiny opierają się dwustronnym rozmowom w sprawie broni jądrowej

-

Chiny opierają się dwustronnym rozmowom ze Stanami Zjednoczonymi w sprawie broni jądrowej – oświadczył we wtorek Robert Wood, ambasador USA przy Konferencji Rozbrojeniowej ONZ w Genewie.

“Pomimo dramatycznego powiększania się arsenału nuklearnego ChRL, niestety nadal sprzeciwia się ona rozmowom dwustronnym ze Stanami Zjednoczonymi na temat redukcji ryzyka nuklearnego” – powiedział Wood podczas wirtualnej sesji Konferencji Rozbrojeniowej.

REKLAMA

“Do tej pory Pekin nie był skłonny do znaczącego angażowania się, ani nawiązywania eksperckich dyskusji podobnych do tych, które prowadzimy z Rosją. Mamy wielką nadzieję, że to się zmieni” – dodał.

Rosja i Stany Zjednoczone zgodziły się w tym roku przedłużyć o pięć lat traktat New START w sprawie środków zmierzających do dalszej redukcji i ograniczenia zbrojeń strategicznych.

Prezydenci Rosji i USA, Władimir Putin i Joe Biden mają omówić kwestie kontroli zbrojeń i bezpieczeństwa podczas czerwcowego spotkania.

Wood powiedział we wtorek, że ma nadzieję, iż takie dwustronne dyskusje mogą położyć podwaliny pod rozbrojenie nuklearne i przyszłe traktaty o kontroli zbrojeń.(PAP)

1 KOMENTARZ

  1. Jacy ci ludzie są naiwni. Wszelkie układy z państwami z władzą totalitarną to fikcja. Dotyczy to Rosji, Chin, Iranu i także innych państw. Te państwa zawsze znajdą sposoby na obejście układu i robienie tego co korzystne dla nich. W przeszłości tak robił Związek Sowiecki, a obecnie Chiny, Rosja i Iran. Tylko naiwniacy z administracji Bidena mogą myśleć inaczej. Jaki prezydent taka administracja.

REKLAMA

2123325636 views

REKLAMA

REKLAMA

2123325653 views

REKLAMA

REKLAMA

2125121973 views

REKLAMA

2123325663 views

REKLAMA

2123325669 views

REKLAMA

2123325673 views