REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Uniwersytet w Massachusetts odcina się od swego absolwenta Billa Cosby'ego

Uniwersytet w Massachusetts odcina się od swego absolwenta Billa Cosby’ego

-

Uniwersytet w Massachusetts-Amherst poinformował, że zrywa związki ze swym absolwentem, znanym amerykańskim aktorem komediowym Billem Cosbym w związku z nieformalnymi oskarżeniami wielu kobiet o molestowanie seksualne.

Rzecznik uczelni powiedział gazecie “The Boston Globe”, że władze uniwersytetu zwróciły się do Cosby’ego, aby ustąpił jako honorowy współprzewodniczący kampanii gromadzenia funduszy i aktor się zgodził.

REKLAMA

Bill Cosby na Uniwersytecie w Massachusetts-Amherst obronił swą pracę magisterską i doktorską z pedagogiki – pisze agencja Associated Press. Wraz z żoną przekazał uczelni w darze kilkaset tysięcy dolarów.

Do zerwania stosunków z Cosbym wezwała w specjalnym liście do władz uniwersytetu prokurator generalna stanu Massachusetts Martha Coakley.

Jak argumentuje prokurator, pomimo iż Cosby nie został obecnie formalnie oskarżony, jego związek z uczelnią wysyła opinii publicznej zły sygnał w sytuacji, gdy władze stanu koncentrują się na zapobieganiu napaściom seksualnym na terenie kampusu.

Prawnik aktora oświadczył, że oskarżenia kobiet są “bezpodstawne”; jego klientowi nie postawiono formalnie zarzutów.

W zeszłotygodniowym wywiadzie dla dziennika “Florida Today” Cosby powiedział, że “nie musi odpowiadać na insynuacje”. Cosby był już oskarżony o molestowanie seksualne w 2005 r. Wówczas oskarżycielka, Andrea Constand, miała otrzymać nieujawnioną sumę pieniędzy i sprawa nigdy nie trafiła do sądu.

77-letni obecnie aktor przez wiele lat był bohaterem bardzo popularnego telewizyjnego serialu komediowego “Bill Cosby Show”. (PAP)

Na zdjęciu: Bill Cosby fot.Jeff Kowalsky/EPA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

 

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks