REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaUma Thurman oskarża Weinsteina o molestowanie seksualne

Uma Thurman oskarża Weinsteina o molestowanie seksualne

-

Uma Thurman fot.Wikipedia

Uma Thurman, gwiazda takich filmów jak „Pulp fiction” i „Kill Bill”, oskarżyła amerykańskiego producenta filmowego Harveya Weinsteina o molestowanie seksualne; o jego napaściach i umizgach opowiedziała w opublikowanym w sobotę wywiadzie dla „New York Timesa”.

Thurman oświadczyła, że Weinstein kilkakrotnie zabiegał o jej względy; w końcu rzucił się na nią w pokoju hotelowym w Londynie i usiłował ją rozebrać. Aktorka zagroziła, że jeśli będzie postępował wobec niej tak jak wobec innych kobiet, to „zrujnuje sobie karierę, reputację i straci rodzinę”, ale producent odparł, że to on zniszczy jej karierę.Do tego incydentu doszło przed nakręceniem filmu „Kill Bill”, który wszedł na ekrany w 2003 roku.

REKLAMA

Thurman, gwiazda kilku filmów Quentina Tarantino, poskarżyła się swemu reżyserowi na zachowanie Weinsteina. Tarantino początkowo nie potraktował poważnie jej frustracji, ale gdy zorientował się – podczas festiwalu w Cannes 2001 roku – że jego gwiazda jest bardzo zirytowana obecnością Weinsteina, zdecydował się z nim porozmawiać.

„Wiedziałem wystarczająco dużo (o Weinsteinie), by zareagować” – powiedział Tarantino, który w październiku przyznał w wywiadzie, że od dawna wiedział o tym, jak producent traktuje kobiety. „To nie były tylko plotki, pogłoski. Wiedziałem, że on zrobił wiele z tych rzeczy” – dodał Tarantino.

Po konfrontacji z Tarantino Weinstein, który był producentem jego filmów, przeprosił Thurman.

Blisko 100 kobiet złożyło pozwy sądowe przeciwko Weinsteinowi; ich prawnicy mówią o „Przedsiębiorstwie Seksualnym Weinsteina”, jak nazywają firmy i ludzi współpracujących z producentem przy ukrywaniu lub tuszowaniu jego seksualnych napaści i molestowania kobiet.

Weinstein został usunięty z założonego przez siebie przedsiębiorstwa filmowego po przełamaniu milczenia na temat zachowania producenta, do czego doszło po artykułach z początku października 2017 roku w „New York Timesie” i „New Yorkerze”. (PAP)

6 KOMENTARZE

REKLAMA

2095964274 views

REKLAMA

REKLAMA

2095964507 views

REKLAMA

2097760903 views

REKLAMA

2095964656 views

REKLAMA

2095964757 views

REKLAMA

2095964868 views