REKLAMA

2126507776 views

REKLAMA

2126507770 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaUkraina. Policjanci z Kalifornii będą szkolić nową odeską policję

Ukraina. Policjanci z Kalifornii będą szkolić nową odeską policję

-

fot.Sergey Vaganov/EPA
fot.Sergey Vaganov/EPA

Policjanci z amerykańskiej Kalifornii będą szkolić nową policję ukraińskiego obwodu odeskiego – poinformowano w poniedziałek na oficjalnej stronie internetowej szefa tego obwodu, którym od końca maja jest były prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili.

REKLAMA

Stosowne ustalenia, jak napisano, zapadły w poniedziałek na spotkaniu Saakaszwilego z amerykańskim ambasadorem USA w Kijowie Jeffreyem Payette’em.

Poza tym Saakaszwili poinformował, że porozumiano się w sprawie wydzielenia przez USA środków na dopłaty dla odeskich urzędników w ramach prowadzenia polityki antykorupcyjnej w regionie.

“W ramach odeskiej ofensywy antykorupcyjnej władze amerykańskie zgodziły się przekazać środki na wynagrodzenia dla nowego zespołu Saakaszwilego” – napisano na jego stronie internetowej. Szczegółów ustaleń w sprawie finansowania urzędników administracji obwodu odeskiego nie podano.

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko 30 maja mianował Saakaszwilego gubernatorem obwodu odeskiego nad Morzem Czarnym. Przed nominacją nadał mu ukraińskie obywatelstwo.

Poroszenko oświadczył wówczas, że oczekuje, iż pod rządami Saakaszwilego zmiany w obwodzie odeskim będą widoczne w ciągu roku. Podkreślił, że region ten odgrywa ważną rolę w zachowaniu integralności terytorialnej i suwerenności Ukrainy.

Komentatorzy uznali decyzję o mianowaniu Saakaszwilego za sensacyjną i przypuszczają, że jego zadaniem będzie przekształcenie obwodu odeskiego we wzorzec reform dla innych regionów.

Na początku czerwca, na pierwszej od objęcia stanowiska w odeskiej administracji konferencji prasowej, Saakaszwili zapowiedział bezwzględną walkę z przemytem i korupcją, wzmocnienie granic z separatystycznym Naddniestrzem i duże zmiany kadrowe w administracji.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2120965790 views

REKLAMA

REKLAMA

2120965820 views

REKLAMA

REKLAMA

2122762142 views

REKLAMA

2120965833 views

REKLAMA

2120965843 views

REKLAMA

2120965848 views