REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Ufff, nadchodzi długi weekend

Ufff, nadchodzi długi weekend

-

fot.Justin Lane/EPA
fot.Justin Lane/EPA

W czasie nadchodzącego weekendu z okazji Święta Pracy na drogi w USA wyjedzie 35, 5 miliona Amerykanów – najwięcej od 2008 roku. Tłoczno będzie również na drogach Illinois.

REKLAMA

Stanowy Zarząd Autostrad przewiduje, że w ciągu najbliższych dni autostradami naszego stanu przejedzie ponad 7 milionów 400 tysięcy samochodów. Największego ruchu możemy spodziewać się w piątek – z dróg naszego stanu korzystać będzie 1,8 mln kierowców. To, co na pewno cieszy wybierających się samochodem na długi weekend, to ceny benzyny. Za glon najtańszego paliwa płacimy w Illinois średnio 2 dolary 98 centów. W zeszłym roku w Labor Day benzyna kosztowała 3 dolary 52 centy.

W najbliższych dniach możemy spodziewać się zwiększonej liczby patroli policyjnych. Funkcjonariusze będą sprawdzać przede wszystkim trzeźwość kierowców. W zeszłym roku w czasie wydłużonego wrześniowego weekendu w Illinois w wypadkach drogowych zginęło 16 osób.

Z chicagowskich lotnisk skorzysta w czasie nadchodzących dni 1,2 mln pasażerów – o 4 procent więcej, niż w zeszłym roku.

(mm)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks