REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaUE i USA chcą opracować zasady dotyczące sztucznej inteligencji

UE i USA chcą opracować zasady dotyczące sztucznej inteligencji

-

UE i USA opracują wspólny kodeks postępowania w zakresie sztucznej inteligencji AI – ustalono po zakończonym w środę w Lulea na północy Szwecji posiedzeniu Radu UE – USA ds. Handlu i Technologii (TTC) z udziałem sekretarza stanu USA Antony’ego Blinkena.

„TTC ma do odegrania ważną rolę w tworzeniu dobrowolnych kodeksów postępowania, które byłyby otwarte dla wszystkich krajów o +podobnych poglądach+” – powiedział na konferencji prasowej szef amerykańskiej dyplomacji.

REKLAMA

Wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej Margrethe Vestager wyjaśniła, że wprowadzenie unijnego rozporządzenia w sprawie zasad AI zajmie 2-3 lata i dlatego „konieczne jest opracowanie dobrowolnych regulacji, z których będzie mógł korzystać przemysł”.

Innymi tematami rozmów w ramach Rady UE – USA była m.in. kwestia kontroli celnych w związku z sankcjami wobec Rosji, zielona transformacja oraz konieczności zapewnienia dostępu do surowców krytycznych, których eksporterem są Chiny.

Blinken podkreślił, że zarówno Stany Zjednoczone, jak i UE, chcą utrzymywać stosunki handlowe z Chinami. „Nikt z nas nie szuka konfrontacji, nowej zimnej wojny ani zerwania (kontaktów)” – zauważył.

Rząd Szwecji, sprawujący do końca czerwca prezydencję w Radzie UE, zaprosił przedstawicieli USA oraz UE na północ kraju, aby zaprezentować możliwości rozwoju przemysłu górniczego. W styczniu szwedzki państwowy koncern wydobywczy LKAB poinformował o odkryciu pod Kiruną największych w Europie złóż metali ziem rzadkich, koniecznych do wytwarzania baterii, silników elektrycznych oraz turbin wiatrowych.

Ze Sztokholmu Daniel Zyśk (PAP)

REKLAMA

2094038765 views

REKLAMA

REKLAMA

2094039049 views

REKLAMA

2095835498 views

REKLAMA

2094039299 views

REKLAMA

2094039437 views

REKLAMA

2094039578 views