REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka U republikańskiego senatora Johna McCaina wykryto raka mózgu

U republikańskiego senatora Johna McCaina wykryto raka mózgu

-

John McCain fot.Jim Lo Scalzo/EPA

U republikańskiego senatora z Arizony Johna McCaina lekarze zdiagnozowali raka mózgu (glejaka) – poinformowało w środę jego biuro. Rozważane są możliwe metody leczenia, m. in. chemoterapia i naświetlanie.

Glejaka wielopostaciowego (glioblastoma) wykryto po zabiegu usunięcia skrzepu krwi powyżej lewego oka senatora, wykonanej w renomowanej Mayo Clinic. Analiza tkanki usuniętej podczas zabiegu wykazała, że skrzep spowodowany był przez zmiany nowotworowe. 80-letni McCain, długoletni senator republikański i były kandydat na prezydenta, odpoczywa obecnie w swoim domu w Arizonie.”Senator i jego rodzina rozważają, razem z jego lekarzami z Mayo Clinic, opcje leczenia” – głosi opublikowany komunikat kliniki.

REKLAMA

McCain dwukrotnie ubiegał się o prezydenturę. W 2000 r. przegrał zaciętą walkę o nominację kandydata na prezydenta z ramienia Partii Republikańskiej z George W. Bushem. W 2008 r. uzyskał tę nominację, ale przegrał ostateczną rozgrywkę z demokratą Barackiem Obamą.

W przeszłości McCain był pilotem w marynarce wojennej USA. W 1967 r. podczas wojny w Wietnamie został zestrzelony nad Hanoi i przez 6 lat (do roku 1973 r.) był przetrzymywany jako jeniec wojenny.

Przed tą misją omal nie zginął podczas pożaru na pokładzie lotniskowca USS Forrestal. (PAP)

1 KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks