REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Tysiące "brzydkich swetrów" w biegu charytatywnym

Tysiące “brzydkich swetrów” w biegu charytatywnym

-

Tysiące ludzi ubranych w wygrzebane z czeluści szaf swetry zdobione w renifery, Mikołaje i bałwanki przebiegły w miniony weekend przez kilka miast w USA w ramach charytatywnej imprezy “Bieg Brzydkich Swetrów”.

Trzy i pół tygodnia przed Bożym Narodzeniem ok. 1,5 tys. mieszkańców Portland stanęło w niedzielę na linii startowej “Ugly Sweater Run” – charytatywnego biegu, którego uczestników poproszono o założenie najbrzydszych swetrów ze świątecznym motywem.

REKLAMA

Dochód z imprezy – datki oraz uiszczana przez każdego uczestnika opłata wpisowa w wysokości 30-40 dolarów – trafi do organizacji humanitarnej Save the Children, działającej na rzecz poprawy życia dzieci na świecie.

Biegów będzie w sumie 21; odbywają się co weekend w różnych miastach, począwszy od ostatniego weekendu listopada, kiedy pobiegli mieszkańcy Portland, Bostonu, Chicago, Grand Rapids i Twin Cities. W imprezie uczestniczą też m.in. Filadelfia, Nowy Jork, Atlanta, Denver, Seattle, Las Vegas i Waszyngton. Jako ostatnie 21 grudnia pobiegnie Memphis.

Pierwszy “Ugly Sweater Run” odbył się dwa lata temu w Chicago.

Jak przekonują organizatorzy, chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę i niesienie pomocy. Po ukończonym wyścigu na uczestników czekają konkursy, m.in. na najlepsze sztuczne wąsy, najgorszy i najlepszy sweter oraz najpiękniejszą brodę.(PAP)

Uczestnicy biegu w Portland fot.Facebook
Uczestnicy biegu w Portland fot.Facebook

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks