REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaTwitter z nowym szefem od 1 lipca

Twitter z nowym szefem od 1 lipca

-

Jack Dorsey fot.Sergei Ilnitsky/EPA
Jack Dorsey fot.Sergei Ilnitsky/EPA

Dick Costolo po niemal 5 latach zrezygnował z funkcji dyrektora wykonawczego (CEO) serwisu społecznościowego Twitter. Od 1 lipca popularnym na całym świecie mikroblogiem pokieruje jeden z jego założycieli Jack Dorsey.

REKLAMA

O zmianach w kierownictwie Twittera poinformowano w czwartek wieczorem w poście na oficjalnym blogu serwisu oraz w komunikacie prasowym. Jak podkreślono Costolo pozostanie jednak członkiem zarządu serwisu.

Jak podaje agencja AFP, przyczyną dymisji Costolo są rozczarowujące wyniki finansowe firmy. Według danych z kwietnia Twitter odnotował w pierwszym kwartale br. stratę netto w wysokości ponad 162 mln dolarów.

Nowy szef serwisu w oświadczeniu podkreślił, że “przyszłość należy do Twittera w dużej mierze dzięki poświęceniu i wizji Dicka Castolo”. 38-letni Dorsey będzie kierował Twitterem do czasu znalezienie nowego dyrektora wykonawczego.

Costolo dołączył do zespołu popularnego mikrobloga we wrześniu 2009 roku, dwa lata po tym jak sprzedał Google’owi firmę FeedBurner. W październiku 2010 roku został dyrektorem generalnym w miejsce Evana Williamsa, jednego ze współzałożycieli serwisu.

Twitter powstał w 2006 roku i zyskał ogromną popularność na całym świecie. Wspólnie z Dorseyem i Williamsem założył go Biz Stone, który obecnie pełni funkcję dyrektora kreatywnego serwisu. 7 listopada 2013 Twitter zadebiutował na giełdach Wall Street.

Twitter jest chętnie wykorzystywany przez osoby publiczne, w tym m.in. przez polityków, celebrytów, czy dziennikarzy. Swoje profile na Twitterze mają także instytucje państwowe, firmy, gazety, ośrodki naukowe i medyczne itp. Swoje konto w serwisie posiadają m.in. prezydent USA Barack Obama i papież Franciszek.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2128642971 views

REKLAMA

REKLAMA

2128642987 views

REKLAMA

REKLAMA

2130439307 views

REKLAMA

2128642997 views

REKLAMA

2128643001 views

REKLAMA

2128643005 views