REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Trzy bilbordy pod biurem Marco Rubio w związku z tragedią w Parkland

Trzy bilbordy pod biurem Marco Rubio w związku z tragedią w Parkland

-

W Miami przed biurem senatora Marco Rubio stanęły trzy bilbordy oskarżające go o brak działania w sprawie ograniczenia dostępu do broni palnej w związku ze strzelaniną w Parkland – donosi nowojorski “Daily News”. Bilbordy nawiązują do głośnego filmu Martina McDonagha.

Inspirując się fabułą nominowanego do Oscara w siedmiu kategoriach filmu “Trzy bilbordy za Ebbing, Missouri”, działacze organizacji obywatelskiej Avaaz ustawili przed biurem senatora trzy mobilne bilbordy, na których napisano: “Zarżnięci w szkole”, “I wciąż brak kontroli broni?” oraz “Jak to, Marco Rubio?” – napisano na portalu “New York Daily News”.

REKLAMA

2147483647 clicks

Bilbordy odsłonięte w piątek obecne będą w mieście do poniedziałku; grupa zamierza ustawiać je w różnych miejscach.

Odnoszą się do tragedii z 14 lutego w liceum w Parkland, gdzie 19-letni Nicolas Cruz otworzył ogień do znajdujących się na terenie szkoły uczniów, powodując śmierć 17 osób.

Komentując to zdarzenie, senator Marco Rubio powiedział, że zaostrzenie prawa do posiadania broni palnej nie zapobiegłoby tragedii. Rubio otrzymał 3,3 mln dolarów wsparcia na rzecz swojej kampanii wyborczej od Narodowego Stowarzyszenia Strzeleckiego (National Rifle Association, NRA), które działa na rzecz propagowania prawa do posiadania broni palnej – zaznacza portal.

W filmie Martina McDonagha, w której główną rolę gra Frances McDormand, bilbordy stawia matka, która nie może się pogodzić z niemocą wymiaru sprawiedliwości w pochwyceniu mordercy jej córki.

“Widziałam ten film dzień przed strzelaniną, (…) opowiada o sercu i człowieczeństwie, o tym jak jedna osoba próbuje zwrócić uwagę drugiej” – powiedziała sobotniemu wydaniu “Daily News” liderka Avaaz Emma Ruby-Sachs.

“Po prostu skopiowaliśmy projekt z filmu i to była nasza inspiracja” – dodała. Chodzi o to, że szkoła nie powinna być miejscem, gdzie się umiera” – dodała.

Celem aktywistów Avaazu jest wprowadzenie “jakiegokolwiek ograniczenia”, chociażby zdelegalizowania karabinu AR-15 – powiedziała Ruby-Sachs.

Biuro senatora nie skontaktowało się na razie z organizacją – pisze “New York Daily News”.(PAP)

REKLAMA

2131883759 views

REKLAMA

REKLAMA

2131883774 views

REKLAMA

REKLAMA

2133680094 views

Maya Woroszyło

Lusia Planica

Zuzanna Ochwat

Alexander Kubiak

Maximilian Ostrowski

Patrick Jerabek

Mateusz Boksa

Hubert Dybiński

Sebastian Skoczeń

REKLAMA

2131883784 views

REKLAMA

2131883787 views

REKLAMA

2131883791 views