REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaTrzaskowski dla CNN: możemy oczekiwać kolejnej fali uchodźców (WIDEO)

Trzaskowski dla CNN: możemy oczekiwać kolejnej fali uchodźców (WIDEO)

-

Chcę przekonać przyjaciół w Ameryce, że pieniądze powinny trafić bezpośrednio do uchodźców z Ukrainy, organizacji pozarządowych i polskich samorządów – powiedział w wywiadzie dla CNN prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Wskazywał, że możemy oczekiwać kolejnej fali uchodźców.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski składa wizytę w Stanach Zjednoczonych, gdzie rozmawia z przedstawicielami amerykańskiej administracji, Kongresu i liderami sektora pozarządowego nt. wsparcia amerykańskich sojuszników dla ukraińskich uchodźców, polskich samorządów i organizacji pozarządowych w związku z kryzysem humanitarnym w Europie.

REKLAMA

„Coraz więcej ludzi przekracza ukraińsko-polską granicę. Możliwości Warszawy są na samej granicy, musimy przygotować się na więcej, dlatego jestem w Waszyngtonie, chcę porozmawiać tutaj z decydentami politycznymi, z administracją Joe Bidena, wytłumaczyć sytuację, jaka jest w Polsce i przekonać przyjaciół w Ameryce, że pieniądze powinny trafić bezpośrednio do uchodźców, organizacji pozarządowych i samorządów” – powiedział Trzaskowski w wywiadzie dla CNN.

Zdaniem prezydenta Warszawy, możemy oczekiwać kolejnej fali uchodźców. Zwracał przy tym uwagę, że dotychczas Polska przyjęła około 3 mln uchodźców. „W związku z tym potrzebujemy również systemu relokacji, po to, żeby można było podzielić się tym obciążeniem również z innymi, także ze Stanami Zjednoczonymi, ponieważ Ukraińcy walczą też o naszą wolność i o stabilność relacji transatlantyckich. Musimy im pomóc” – dodał.

Od początku wojny na Ukrainie przez stolicę przewinęło się około 700 tys. uchodźców zza wschodniej granicy. Obecnie w Warszawie przebywa ich 300 tysięcy. 100 tys. z nich to dzieci, które muszą mieć zapewnione miejsca w szkołach lub być objęte opieką przedszkolną. Od 24 lutego populacja Warszawy zwiększyła się o ponad 15 proc.(PAP)

REKLAMA

2099861417 views

REKLAMA

REKLAMA

2099861650 views

REKLAMA

2101658042 views

REKLAMA

2099861793 views

REKLAMA

2099861894 views

REKLAMA

2099862004 views