REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaTrwają starania o otwarcie polskiego radia w Nowym Jorku

Trwają starania o otwarcie polskiego radia w Nowym Jorku

-

– Możliwe, że już niedługo Polonia w metropolii nowojorskiej będzie znów mogła słuchać polskojęzycznego programu radiowego – obiecuje Ewa Strzałkowska, dziennikarka zlikwidowanego półtora miesiąca temu Polskiego Radia NY 910 AM.

Dziennikarka, Ewa Strzałkowska przepracowała w radiu 910 AM w Pomonie ponad 8 lat. Teraz chce otworzyć nową, polskojęzyczną stację radiową

Dziennikarka przekazała naszej redakcji komunikat  w tej sprawie:

REKLAMA

„Kiedy w Memorial Day powiadomiono mnie, że  od następnego dnia nie nadajemy już polskich audycji, a na częstotliwości 910AM będzie można słuchać tylko programów w języku hiszpańskim, bo pan Kotaba wynajął radio meksykańskiemu kościołowi, zaczęłam żałować, że nie uczyłam się tego języka… Następnego dnia odbierałam telefony od wielu naszych byłych reklamodawców i słuchaczy zbulwersowanych ciszą w eterze i formą zamknięcia radia. Pomyślałam, ze warto spróbować otworzyć nową redakcję polskiego programu. Wraz z mężem założyliśmy małą korporację medialną i rozpoczęliśmy prace nad projektem nowego polonijnego radia.

Udało nam się przekonać jedną z amerykańskich stacji radiowych, aby udostępniła nam dobry czas antenowy za stosunkowo przystępną cenę. Stacja ma ponad dwa razy mocniejszy sygnał niż radio 910 AM w Pomonie, więc będzie można nas nie tylko słuchać, ale i słyszeć  na terenie NJ i NY.

Zdaję sobie sprawę, że zadanie jest trudne. Kryzysowe realia sprawiają, że nawet nieźle prosperujące biznesy starają się ograniczać wydatki. Wiem jednak również, że Polonii potrzebne jest polskie radio. Utwierdzałam się w tym przekonaniu przez 8 i pół roku pracując w radiu 910AM w Pomonie.  Polonijne radio jest jednym z wazniejszych mediów konsolidujących naszą grupę etniczną.

W Chicago można słuchać kilku stacji nadających program w języku polskim. W metropolii nowojorskiej od kilku tygodni – żadnej. Radio to  naprawdę skuteczne źródło informacji i przekaźnik  reklamy.  O ile reklamę w gazecie można ominąć, to w radiu słucha się jej nawet przypadkiem. A słuchaczy mieliśmy wielu.  W każdym wieku, z różnym wykształceniem i zainteresowaniami. Niektórzy traktowali nas jak swoich dobrych przyjaciół.

Mam wiele pomysłów na dobry, dynamiczny program z udziałem mądrych, znanych i ciekawych ludzi.

Wszystkich dawnych, a także  potencjalnych słuchaczy i reklamodawców zapraszam do udziału w  spotkaniu organizowanym przez Kongres Polonii Amerykańskiej w Północnym NJ w najbliższy piątek o godz. 19.30 w Cracovia Manor w Wallington i do współpracy przy tworzeniu nowego radia.”

Kongres Polonii Amerykańskiej wydział północny New Jersey w dniu 15 lipca 2011 r. zaprasza na spotkanie z  redaktor Ewą Strzałkowską, byłą dziennikarką radia 910.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 19.30 w  w Cracovia Manor w Wallington przy 196 Main Ave. i będzie w całości poświęcone inicjatywie otwarcia nowej polskiej stacji radiowej.  Zapraszamy wszystkich zainteresowanych pomysłem.

Więcej na temat szans na utworzenie nowej polskiej radiostacji na Wschodnim Wybrzeżu USA przeczytać można na łamach nowojorskiego Nowego Dziennka: Nadzieja na nowe Polskie Radio

REKLAMA

2102830270 views

REKLAMA

2102830503 views

REKLAMA

2104626895 views

REKLAMA

2102830646 views

REKLAMA

2102830746 views

REKLAMA

2102830855 views