REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Trump zwolnił szefa agencji odpowiedzialnej za bezpieczeństwo wyborów

Trump zwolnił szefa agencji odpowiedzialnej za bezpieczeństwo wyborów

-

Prezydent Donald Trump zwolnił we wtorek Chrisa Krebsa, dyrektora Agencji Cyberbezpieczeństwa i Bezpieczeństwa Infrastruktury (CISA). Przywódca USA “wysoce nieścisłym” nazwał oświadczenie tej agencji z czwartku, że “wybory były bezpieczne”.

Trump o zwolnieniu Krebsa poinformował na Twitterze. “Służba była zaszczytem. Zrobiliśmy to dobrze (…)” – wpis o takiej treści zamieścił z kolei na Twitterze Krebs.

W czwartek we wspólnym oświadczeniu przedstawicieli władz stanowych i federalnych opublikowanym na stronie CISA napisano, że “wybory 3 listopada były najbezpieczniejsze w amerykańskiej historii”. Dodano, że “nie ma dowodów na to, by jakikolwiek system głosowania skasował lub utracił głosy, zmienił głosy, lub doszło w nim do jakichś innych nieprawidłowości”.

Jak pisał Reuters, Krebs, który walczył z dezinformacją wokół wyborów wielokrotnie zapewniając na Twitterze, że głosowanie było bezpieczne, a głosy uczciwie policzone, miał powiedzieć swoim współpracownikom, że spodziewa się, iż niedługo zostanie zwolniony ze sprawowanej funkcji.

Zadaniem dowodzonej przez Krebsa CISA było zwalczanie zagranicznej ingerencji w amerykański proces wyborczy. Reuters i portal NPR piszą, że były dyrektor agencji cieszył się wsparciem i zaufaniem swojego zespołu.(PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks