REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Trump zasugerował, by rozważyć przełożenie wyborów prezydenckich

Trump zasugerował, by rozważyć przełożenie wyborów prezydenckich

-

Prezydent USA Donald Trump zasugerował w czwartek, by rozważyć przełożenie rozpisanych na listopad wyborów prezydenckich, do czasu umożliwienia “bezpiecznego i porządnego” głosowania. Zdaniem Trumpa, głosowanie pocztą na dużą skalę doprowadzi do sfałszowania wyborów.

“Z uniwersalnym głosowaniem pocztowym w 2020 będą najbardziej niedokładne i sfałszowane wybory w historii. To będzie wielki wstyd dla USA. Przełóżmy wybory do czasu, kiedy ludzie będą mogli prawidłowo i bezpiecznie zagłosować?” – napisał na Twitterze prezydent. W nawiasie podkreślił, że uważa dotychczasowe regulacje pozwalające na głosowanie pocztą za “dobre”.

Prezydent nie ma bezpośredniej możliwości zmiany daty wyborów, którą wyznacza ustawa Kongresu. Na jej podstawie Od 1845 roku wszystkie wybory prezydenckie odbywały się w pierwszy wtorek po 1 listopada.

REKLAMA

Trump wielokrotnie w tym roku zarzucał, bez przedstawienia dowodów, że zwiększenie możliwości głosowania pocztą doprowadzi do sfałszowania wyborów. Głosowanie korespondencyjne jest od dawna dozwolone we wszystkich stanach, choć różne są warunki, które trzeba spełnić, by to zrobić. Rozszerzenie głosowania pocztowego w związku z pandemią koronawirusa planuje w tym roku wiele stanów.

Pytany o zarzuty prezydenta wobec głosowania pocztą, prokurator generalny William Barr przyznał we wtorek w Kongresie, że nie ma powodów, by myśleć, że listopadowe wybory zostaną sfałszowane. Zastrzegł jednocześnie, że rozsądek nakazuje podejrzewać, że obce państwa będą starać się wpłynąć na wybory, fałszując karty do głosowania.

Według średniej z ostatnich ogólnokrajowych sondaży, opracowanej przez portal FiveThirtyEight, faworytem listopadowych wyborów jest kandydat Demokratów, były wiceprezydent Joe Biden, który ma ponad 8-punktową przewagę nad Trumpem. Według sondaży Biden wyraźnie przewodzi również w kluczowych dla wyborów stanach, takich jak Floryda, Pensylwania i Michigan.(PAP)

1 KOMENTARZ

  1. Trump zasugerował przełożenie wyborów. Większość polskich mediów traktuje to jak wiadomość dnia i sugeruje, że Trump dąży do władzy dyktatorskiej. We wtorek było przesłuchanie prokuratora generalnego Barra przed komisją kongresu. Demokraci zachowywali mowiąc wprost jak pospolite chamy. Wykorzystali przesłuchanie do wygłoszenia sloganów wyborczych i wcale nie byli zainteresowani uzykaniem odpowiedzi na swoje pytanie (praktycznie ich nie było). Chdziło o stworzenie wrażenia, że to Barr uniemożliwił impeachment i jest pachołkiem Trumpa. Zapomnieli, że grupa specjalnego prokuratora (złożona ze zwolenników H.Clinton) nie znalazła dowodów do przeprowadzenia impeachmentu. Ale takich wiadomości polskie media nie zamieszczają. Zresztą DZ też nie.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks