REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaTrump zaprzeczył, by spuszczał dokumenty w toalecie

Trump zaprzeczył, by spuszczał dokumenty w toalecie

-

Były prezydent Donald Trump zaprzeczył w czwartek doniesieniom reporterki „New York Times”, że miał spuszczać dokumenty w toaletach Białego Domu, wbrew prawu zakazującemu niszczenia akt.

„Fałszywa historia o tym, że spuszczałem papiery i dokumenty w toalecie Białego Domu jest kategorycznie nieprawdziwa i po prostu wymyślona przez reporterkę, by zdobyć rozgłos dla jej głównie fikcyjnej książki” – oznajmił Trump w wydanym w czwartek oświadczeniu. Odniósł się w ten sposób do opublikowanego przez portal Axios fragmentu książki dziennikarki „New York Timesa” Maggie Haberman.

REKLAMA

Haberman napisała, powołując się na pracowników Białego Domu, że toalety w rezydencji prezydenta co jakiś czas zatykały się w wyniku spuszczania zadrukowanych kartek przez prezydenta.

Trump skomentował też rewelacje „NYT” i „Washington Post” o tym, że Archiwa Narodowe USA zwróciły się do prokuratury o wszczęcie śledztwa w związku z zabraniem przez niego do domu oficjalnych dokumentów, w tym dokumentów niejawnych, potencjalnie wbrew prawu.

W ubiegłym tygodniu przedstawiciele archiwów odebrali z domu Trumpa na Florydzie 15 kartonów dokumentów, które powinny były zostać im przekazane wraz z opuszczeniem przez prezydenta Białego Domu. Wśród nich była m.in. korespondencja z północnokoreańskim dyktatorem Kim Dzong Unem, określona przez Trumpa mianem „listów miłosnych”.

„Te papiery zostały przekazane łatwo i bez konfliktu w bardzo przyjaznej atmosferze, wbrew relacjom wymyślanym przez media Fake News” – napisał Trump.

Dokumenty byłego prezydenta są w centrum uwagi ze względu na toczące się dochodzenie komisji śledczej Izby Reprezentantów ws. szturmu na Kapitol. Komisja zwróciła się o udostępnienie dokumentów Białego Domu z ostatnich tygodni kadencji Trumpa. Mimo starań byłego prezydenta o zablokowanie tego ruchu, Sąd Najwyższy USA oddalił jego prośby. Jak się później okazało, wiele z przekazanych dokumentów było posklejanych taśmą, porwanych lub zniszczonych.

Z Waszyngtonu Oskar Górzyński (PAP)

1 KOMENTARZ

  1. Debilne dziennikarki The New York Times wykorzystują nawet toalety, aby jak najwięcej zarobić na kłamliwych ksiązkach. Zresztą kłamstwa NYT mają długą historię. W czasie gdy przed II Wojną Światową Stalin mordował i głodził miliony ludzi, korespondent NYT w Moskwie Walter Duranty pisał pochwalne artykuły na jego cześć. Otrzymał nawet za te kłamstwa nagrodę Pulitzera, która nigdy nie została cofnięta. Nazistowskie zbrodnie (zwłaszcza holocaust) gazeta również przemilczała. Ciekaw jestem co mają „przykryć” toalety? Zapewne chcą ukryć „osiągnięcia” (inflacja, otwarta granica i 2 mln nielegalnych imigrantów, wzrost przestępczości w dużych miastach rządzonych od lat przez demokratów) najbardziej nieudolnego i oderwanego od rzeczywistości prezydenta.

REKLAMA

2107584039 views

REKLAMA

REKLAMA

2107584271 views

REKLAMA

2109380662 views

REKLAMA

2107584412 views

REKLAMA

2107584511 views

REKLAMA

2107584619 views