REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Trump zaprasza Putina do Białego Domu

Trump zaprasza Putina do Białego Domu

-

Prezydent USA Donald Trump polecił swemu doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Johnowi Boltonowi, by zaprosił rosyjskiego przywódcę Władimira Putina do Białego Domu – poinformowała w czwartek na Twitterze rzeczniczka Białego Domu Sarah Sanders.

Rozmowy w sprawie spotkania przywódców są już w toku; do wizyty Putina w Waszyngtonie miałoby dojść na jesieni.

Wcześniej w czwartek Trump napisał na Twitterze, że spotkanie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem “było wielkim sukcesem, z wyłączeniem prawdziwego wroga ludu – Fake News Media”. “Czekam z niecierpliwością na nasze drugie spotkanie” – dodał.

Trump wyjaśnił, że oczekuje kolejnej rundy rozmów, aby wraz z Putinem zająć się “wdrażaniem niektórych, spośród wielu rzeczy, o których dyskutowaliśmy, włącznie z powstrzymaniem terroryzmu, bezpieczeństwem Izraela, proliferacją broni nuklearnej, cyberatakami, handlem, Ukrainą, pokojem na Bliskim Wschodzie, Koreą Północną i innymi” – napisał.

Pierwsze spotkanie Trumpa z Putinem miało miejsce w poniedziałek w Helsinkach. Wystąpienie prezydenta USA po szczycie wywołało wiele kontrowersji.

Podczas konferencji prasowej, stojąc obok Putina, Trump powiedział, że nie widzi żadnego powodu, by wierzyć, że Rosja ingerowała w przebieg wyborów w 2016 roku na jego korzyść, wbrew wnioskom przedstawionym mu przez amerykański kontrwywiad. Podkreślił, że Putin “niezwykle mocno” odrzucał w poniedziałek te zarzuty. Pytany, komu wierzy w sprawie Russiagate: FBI czy Putinowi, powiedział, że ma powody, by wierzyć obu stronom.

Trump powiedział też, że Stany Zjednoczone i Rosja “dokonają wielkich rzeczy”.(PAP)

fot.Pixabay.com

2 KOMENTARZE

 1. Trump zaprasza Putina na parade wojskowa – taki powinien byc tytul.
  Najprawdopodobniej odbedzie sie 10 listopada.
  Wezma udzial:
  5,000 to 7,000 zolnierzy,100 pojazdów, 50 samolotów i 100 koni.
  Koszt okolo 12 milionow.
  Moze jeszcze zaprosza Kim Jong Una do kompletu? Kto wie……

 2. No cóż, wygląda na to, że Trump je z ręki Putina. Co jeszcze bardziej irytuje to fakt, że republikanie z Kongresu generalnie potępili wystąpienie Trumpa w Helsinkach, po czym z ulgą przyjęli jego całkiem idiotyczne tłumaczenie o pomyłkowym użyciu słów i wbrew wszelkiej logice udają, że w to wierzą. Wstrętne.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks