REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Trump zapowiada dekret, który przerwie oddzielanie dzieci od rodzin

Trump zapowiada dekret, który przerwie oddzielanie dzieci od rodzin

-

Rodziny nielegalnych imigrantów będą przetrzymywane w USA razem; prezydent Donald Trump zapowiedział w środę, że podpisze rozporządzenie wykonawcze, na mocy którego dzieci nie będą już oddzielane od rodziców na amerykańskiej granicy.

“Chcemy trzymać rodziny razem. To bardzo ważne. Podpiszę coś za chwilę, co to załatwi” – oznajmił prezydent podczas spotkania z przedstawicielami Kongresu. Zapowiedział, że podpisze stosowne rozporządzenie jeszcze w środę.

REKLAMA

Korekta do przepisów imigracyjnych, jaką wprowadzi rozporządzenie wykonawcze, nie zakończy jego polityki “zero tolerancji” wobec nielegalnych przybyszy do Stanów zjednoczonych – zastrzegł Trump.

Według zmodyfikowanych przepisów rodziny z dziećmi będą objęte procedurami imigracyjnymi przed innymi migrantami – powiedział agencji Reutera przedstawiciel administracji Trumpa.

Według danych resortu bezpieczeństwa narodowego 2,3 tys. dzieci zostało oddzielonych od rodziców od 5 maja do 9 czerwca wśród migrantów, którzy starają się przez Meksyk dostać do USA. Większość dzieci pochodzi z Gwatemali, Salwadoru i Hondurasu.

Trump oświadczył w poniedziałek, że “Stany Zjednoczone nie staną się obozem dla migrantów i nie będą aresztem dla uchodźców”.

Dwie amerykańskie linie lotnicze – American Airlines i United Airlines – poinformowały w środę administrację Trumpa, że nie będą przewoziły dzieci odebranych rodzicom imigrantom.

“Nie życzymy sobie, by kojarzono nas rozdzielaniem rodzin lub co gorsza z czerpaniem z tego zysków” – poinformował w oświadczeniu szef American Airlines Doug Parker.

“Polityka (imigracyjna Trumpa) wpływa na życie tysięcy dzieci i jest głęboko sprzeczna z misją (firmy), a więc nie chcemy w tym uczestniczyć” – napisał w komunikacie szef United Airlines.

Politykę imigracyjną Trumpa skrytykowała ONZ, rząd Meksyku i gabinet premier Wielkiej Brytanii Theresy May. (PAP)

Na zdjęciu: United States Border Patrol Processing Center, McAllen, Teksas
fot.US CUSTOMS AND BORDER PATROL/HANDOUT/EPA-EFE/REX/Shutterstock

12 KOMENTARZE

  • zmienia zdanie bo cala Ameryka to kto?Amerykanie nie no dokladnie ludzie I kto pracuje placi podatki powinien miec szanse na lepsze zycie

  • Obarczamy Trumpa bo za Obamy tak nie bylo. Wymyslila to administracja Trumpa “zero tolerance”
   Gdyby Obama robil tak jak trump napewno fox news postaralby sie o to zeby wiedzial caly swiat.
   A jak myslisz dlaczego ta wiekszosc gazet i telewizji jest przeciwna trumpowi?

  • Obama to był marionetka sterowany przez media i wszystkich dookoła, skakał tak jak mu kazali. Trump nie da sobie bo nie ma żadnych zobowiązań dla nikogo. Jest niewygodny dla całego establishmentu i to sie wielu nie podoba, bo powoli zdają sobie sprawę że skończyło się gadanie a zaczęło się działanie.

  • Trump jest marionetka Israela i na uslugach Putina.
   Zobawiazan ma napewno wiecej jak Obama ale oczywiscie fox news i Rzepkowski tego wam nie powiedza.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks