REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaTrump zapewnia, że wybory prezydenckie odbędą się zgodnie z planem

Trump zapewnia, że wybory prezydenckie odbędą się zgodnie z planem

-

Prezydent Donald Trump zapewniał w piątek, że pandemia koronawirusa nie opóźni zaplanowanych na 3 listopada wyborów prezydenckich. Odrzucił przy tym pomysł przygotowania każdego stanu do głosowania korespondencyjnego.

Przemawiając na konferencji prasowej w Białym Domu Trump opowiedział się przeciwko głosowaniu korespondencyjnemu. Jego zdaniem przy tak zorganizowanych wyborach “wiele ludzi będzie (w nich) oszukiwało”.

REKLAMA

“Myślę, że ludzie powinni głosować z dowodem tożsamości” – powiedział Trump. “To nie powinno być głosowanie korespondencyjne. Powinno być tak, że idziesz do wyborczego stanowiska i dumnie się pokazujesz. Nie wysyłasz (głosu) listownie, gdzie ktoś może to wziąć, różne złe rzeczy mogą się stać (…)” – tłumaczył.

Szefowa amerykańskiej Izby Reprezentantów Nancy Pelosi i Demokraci uważają, że negocjowany nowy pakiet ustawodawczy, dotyczący koronawirusa, powinien przewidywać dodatkowe środki na głosowanie korespondencyjne.

Pelosi twierdzi, że potrzeba co najmniej 2 miliardów dolarów, by umożliwić sprawne głosowanie w ten sposób. W przyjętym już przez Kongres i podpisanym przez prezydenta pakiecie stymulacyjnym przewidziano na to ok. 400 mln dol. Środki te mają otrzymać władze stanowe, by odpowiednio przygotowały się do wyborów oraz prawyborów.

Na 3 listopada zaplanowano wybory prezydenckie. Trump zapewniał w piątek, że odbędą się w tym terminie.

Proces prawyborów – wyłaniania partyjnego kandydata – zakłócił koronawirus. Z obawy o zdrowie głosujących kilkanaście stanów przełożyło swoje prawybory; nie odbywają się wiece wyborcze. (PAP)

REKLAMA

2123197463 views

REKLAMA

REKLAMA

2123197480 views

REKLAMA

2124993800 views

REKLAMA

2123197490 views

REKLAMA

2123197496 views

REKLAMA

2123197500 views